خانه عابدی- پاورپوینت ( ترمیم و مرمت خانه های تاریخی شیراز)- آشنایی با ابنیه

سایت تخصصی هفت برگ بهترین مرجع پایان نامه ، آموزش و ارائه دهنده مقالات تخصصی

پاورپوینت خانه عابدی شیراز- مرمت ابنیه

قیمت محصول 55000 تومان

آسان خرید کنید

تضمین کیفیت فایل

پشتیبانی 24 ساعته

55000 تومان – خرید

0 خرید

۰دیدگاه

خانه عابدی و بازسازی آن

رتبه دادن به محصول

جزییات محصول

خانه عابدی شیراز

خانه عابدی واقع در شیراز است، این خانه زیبا دارای یک حیاط و ورودی هشتی شکل است، در حیاط این خانه یک حوض وجود دارد.محله سنگ سیاه یکی از محله های بافت قدیم شیراز است.هم اکنون خانه عابدی جزو میراث فرهنگی است و عموم می توانند از این بنا دیدن کنند.معماری این خانه در دوره قاجار صورت گرفته است. شیراز قدیم به محله های مختلفی تقسیم  شده بود که  این بنا در محله سنگ سیاه در نزدیکی دفتر شهرداری بافت قدیم واقع شده است.این خانه در زمانی که افراد در آن زندگی می کردند اسیب های زیادی دیده است.این خانه دوباره مرمت کاری شده است . رطوبت و مشکل های این بنا برطرف شده است.

معرفی فضا

خانه عابدی دارای یک ورودی می باشد که در مقابل ورودی یک دفتر یا پیشخوان برای نگهبان ساخته شده است،در آشپزخانه نیز منیع و چاه آب قرار دارد. در فضای بیرونی این بنا حیاط و حوض قرار دارد. فضای درونی توسط یک راهرو به فضای بیرونی متصل می شود و تعداد اتاق در این بنا بر اساس افراد خانواده ساخته شده است . با توجه به قدمت و اصیل بودن این خانه، توجه به مرمت و بازسازی این خانه قدیمی ملزوم یه نظر می رسد که دانشجویان معماری و مرمت می توانند در این راه فعالیت کنند

معماری قاجار

معماری قاجار به دو بخش کلی تقسیم می شود. آیینه کاری و نقاشی دیواری در خانه های قدیمی قاجار رواج داشت  در دوره قاجاریه خانه های قدیمی زیادی وجود دارد(مانند خانه عابدی) که معمولا  در همه این منزل ها هنر  آیینه کاری و نقاشی دیواری وجود دارد .  در این پاورپوینت به بررسی بناهای حاضر در محله سنگ سیاه و مرمت کاری و بازسازی خانه عابدی واقع در شیراز پرداخته شده است.در زیر محتویات این پاورپوینت به صورت مختصر آورده شده است( لازم به ذکر است که این پاورپونت دارای متن و عکس کافی می باشد)

قالب: پاورپوینت
تعداد اسلاید: 52
خانه عابدی
تاریخ فارس در دوره قاجاریه
گذر سنگ سیاه
مشخصات شهر شیراز
صفویان
دوره قاجاریه

معماری قاجاریه

بازسازی عابدی
دوره های پهلوی اول
بازشناسی بافت قدیم شیراز
تقسیم‌بندی محلات شیراز قدیم
موقعیت جغرافیایی بنا
آرامگاه سیبویه

55000 تومان – خرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

لینک های مفید

جواز های ما

تعداد کاربران 894 عدد
تعداد محصولات 1568 عدد
تعداد نوشته ها 7 عدد