گزارش کارآموزی ویژه دانشجویان رشته مهندسی معماری با موضوعیت طراحی و نظارت

سایت تخصصی هفت برگ بهترین مرجع پایان نامه ، آموزش و ارائه دهنده مقالات تخصصی

گزارش کاراموزی رشته مهندسی معماری طراحی و نظارت

قیمت محصول 38000 تومان

آسان خرید کنید

تضمین کیفیت فایل

پشتیبانی 24 ساعته

38000 تومان – خرید

0 خرید

۰دیدگاه

طراحی و نظارت

رتبه دادن به محصول

جزییات محصول

این گزارش کارآموزی در زمینه‌ی طراحی و نظارت ویژه دانشجویان معماری آماده گردیده است. هنگامی که سخن از ‌آموخته‌ها در معماری پیش می‌آید؛ ناخودآگاه گام در قلمرویی وسیع می‌گذاریم. در واقع آموختن معماری با شناخت عوامل متعدد و تشکیل دهنده آن آغاز می‌شود و شناخت این عوامل در گرو شناخت مفاهیم مربوط به آن در حوزه‌های مختلف و عرصه‌های وسیعی است که هر یک بیانی متنوع و متعدد را از آن موضوع اظهار می‌دارد؛ در واقع طراحی و نظارت در معماری عبارت‌اند از پاسخ طراح، به وضعیتی که طرح در برنامه طراحی دارد و استفاده از مفاهیم شیوه‌ای برای برگرداندن یک مساله غیرکالبدی به صورت یک عبارت و به شکل کالبدی که از طرق مختلف و با شیوه‌های متفاوتی صورت می‌گیرد. از این سایت کارآموزی معماری با موضوع تخریب و ساخت برپایه اسکلت فلزی  برای دانشجویان قابل دسترس است

نحوه اجرای عملیات خاکبرداری و خاکریزی

به طور کلی عملیات خاکی مشتمل برتمیز کردن بستر و حریم منطقه مورد نظر از درختان و ریشه گیاهان، برداشت خاک‌های نباتی و نامرغوب، خاکبرداری، گودبرداری، خاکریزی و کوبیدن خاک و بالاخره کارهای حفاظتی به منظور اجرای عملیات فوق است. گزارش کارآموزی رشته معماری مراحل ساخت ساختمان (طراحی و اجرا)  از سایت هفت برگ  برای دانشجویان رشته معماری قابل دسترس است.

نحوه اجرای عملیات خاکبرداری و خاکریزی

روش مهارسازی

برای مهار حرکت و رانش خاک، با استفاده از تمهیدات خاص، از خود خاک‌های دیواره کمک گرفته می‌شود. ابتدا در حاشیه زمینی که قرار است گودبرداری شود، در فواصل معین چاه‌هایی حفر می‌کنند. عمق این چاه‌ها برابر با عمق گود به اضافه‌ی مقداری اضافه برای شمع بتنی، انتهای تحتانی این چاه‌ها است. پس از حفر چاه‌ها، در درون آن‌ها پروفیل‌هایی قرار می‌دهند؛  به منظور تأمین گیرداری و مهاری کافی برای این پروفیل‌ها، انتهای پروفیل‌ها را به میزان 0.25  تا 0.35  عمق گود، پایین‌تر از رقوم کف گود در درون بخش شمع ادامه می‌دهند و در انتهای پروفیل‌ها نیز شاخک‌هایی را در نظر می‌گیرند.  شمع انتهای تحتانی را، که قبلاً  آرماتوربندی آن را اجرا کرده و کار گذاشته‌اند؛ بتن‌ریزی می‌کنند. بدین ترتیب پروفیل‌های فولادی مزبور در شمع مهار می‌شوند و پروفیل‌های فولادی همراه با شمع نیز در خاک مهار می‌گردند.

مهارسازی در طراحی و نظارت

نقش ساخت فنداسیون در طراحی و نظارت ساختمان‌های اسکلت فلزی

برای اجرای یک پروژه اسکلت فلزی نخست ساخت پی مناسب است که در کلیه پروژه‌ها تقریبا یکسان اجرا می‌شود؛ باید توجه داشت که از قبل نقشه فنداسیون را روی زمین پیاده کرده و برای پیاده‌کردن دقیق آن بایستی جزئیات لازم در نقشه مشخص گردیده باشد . از جمله، سازه به یک شبکه متشکل از محورهای عمود بر هم تقسیم شده باشد و موقعیت محورهای مزبور نسبت به محورها یا نقاط مشخصی نظیر محور جاده، بر زمین بر ساختمان مجاور و غیره تعیین شده باشد. ترسیم مقاطع و نوشتن رقوم زیر فنداسیون، رقوم  روی فنداسیون، ارتفاع قسمت‌های مختلف پی، مشخصات بتن‌مگر، مشخصات بتن، نوع و قطر و طول کلی که برای بریدن میلگردها مورد نیاز است باید در نقشه مشخص باشد.  قبل از پیاده کردن نقشه روی زمین محوطه از کلیه گیاهان وریشه‌ها پاک گردد.

قالب فایل ورد با 38 صفحه با حجم (6.1 MB) (قابل ادیت)
محتوای این فایل شامل:

معرفی مکان کارآموزی
تاریخچه دفتر
نحوه کار و ارائه فعالیت‌ها
آموخته‌های دوره کارآموزی
نحوه اجرای عملیات خاکبرداری و خاکریزی
مقدمه
آماده‌سازی بستر و زیرسازی آن
آماده کردن بستر خیابان
مصالح خاکریزی
اصلاح مصالح
خاکریزی با مصالح ریزدانه
خاکریزهای با مصالح درشت‌دانه
خاکریزهای با مصالح رودخانه‌ای
حفاظت عمومی هنگام انجام عملیات گودبرداری
روش مهارسازی
مزایای روش مهارسازی
مهاربندی توسط سپر کوبی (Braced Sheet Piling)
روش اجرایی مهار
اجرای فونداسیون
مراحل ساخت فنداسیون ساختمانهای اسکلت فلزی
نکات فنی واجرایی مربوط به خاکریزی وزیرسازی فنداسیون
فنداسیون نواری
نحوه اجرای قالب بندی فونداسیون
نصب بیس پلیتها
کمک به طراحی پلان مسکونی

38000 تومان – خرید

محصولات مرتبط

مرمت آثار هنری

پاورپوینت مرمت آثار هنری

شامل 2 فروش 8500 تومان
روستای مهارلو

بررسی کامل روستای مهارلو

شامل 0 فروش 40000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

لینک های مفید

جواز های ما

تعداد کاربران 361 عدد
تعداد محصولات 1416 عدد
تعداد نوشته ها 7 عدد