نگاشت کاهش- گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر برنامه نویسی Map Reduce

سایت تخصصی هفت برگ بهترین مرجع پایان نامه ، آموزش و ارائه دهنده مقالات تخصصی

گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر توضیحات برنامه نویسی Map Reduce

قیمت محصول 35000 تومان

آسان خرید کنید

تضمین کیفیت فایل

پشتیبانی 24 ساعته

35000 تومان – خرید

0 خرید

۰دیدگاه

نگاشت کاهش

رتبه دادن به محصول

جزییات محصول

امروزه داده‌های هزاران سیستم از منابع مختلف از طریق شبکه‌های محلی در بستر اینترنت یافت می‌شود؛ که مهم‌ترین مسئله در این حوزه، تجزیه و تحلیل داده‌ها، چگونگی ذخیره‌سازی و جستجوی این داده‌ها است؛ از طریق یکی از نرم‌افزارها به نام نگاشت کاهش یا Map Reduce پردازش داده‌ها به صورت موازی انجام می‌گیرد. نرم‌افزار نگاشت کاهش یا Map Reduce دارای چارچوب نرم‌افزاری در بستر امن و مقیاس‌پذیر است؛ که باعث گسترش کاربردهای توزیعی می‌شود. گزارش کارآموزی نرم افزار  Map Reduce برای آن دسته از دانشجویان رشته کامپیوتر که به دنبال چگونگی پردازش داده‌های حجیم در بستر اینترنت هستند؛ مناسب است. شاید مطالعه گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر کار با شبکه در درمانگاه برای شما مفید باشد.

بخش‌های اصلی گزارش کارآموزی نگاشت کاهش:

این گزارش کارآموزی شامل سه بخش است؛ در بخش اول شما با هدوپ آشنا خواهید شد؛ در بخش دوم نرم افزار Map Reduce را به صورت کامل توضیح داده شده است؛ و در نهایت در بخش سوم با یک مثال کاربردی، کارکرد و عملکرد نرم افزار Map Reduce برای مطالعه کنندگان ملموس‌تر شده است.

بخش اول: هدوپ

از نرم افزارهای کد باز می‌توان به هدوپ اشاره کرد؛ این نرم افزار قادر خواهد بود؛ فایل‌های متمرکز را توزیع و تقسیم‌بندی کند؛ در واقع با این نرم‌افزار می‌توان داده‌های بزرگ را برای خوشه‌های سرور پردازش کرد؛ هدوپ تخت زبان جاوا برنامه‌نویسی شده است؛ و شامل دو بخش اصلی HDFS  و Map Reduce است.

هدوپ

بخش دوم: نگاشت کاهش

شما در این بخش مفهوم اساسی نگاشت کاهش را خواهید یافت؛ و همچنین جزئیات آن را در می‌یابید؛ و با سیستم زمان‌بندی و الگوریتم برنامه‌ریزی را به طور کامل آشنا می‌شوید.

بخش سوم: آموزش نگاشت کاهش از طریق یک مثال کاربردی

در این بخش با استفاده از مثال Word Count  مفهوم و عملکرد نرم افزار Map Reduce را به صورت واضح و کامل در می یابید؛ و شما از طریق این مثال مدل برنامه‌نویسی Map Reduce را می‌فهمید؛ و قادر خواهید بود؛ یک مسئله توزیع یافته و موازی را پردازش کنید.

مدل برنانه نویسی نگاشت کاهش

چالش‌های برنامه‌های توزیع شده:

با توجه به مثال Word Count شما به یکسری از چالش‌ها برخورد خواهید کرد؛ که شامل مشکل اعتماد، تقسیم یکسان، ایجاد اشکال در یکی از ماشین‌ها و تجمیع نتایج است؛ شما قادر خواهید بود؛ با چارچوب این نرم افزار تمام این چالش‌ها را مدیریت کنید؛ و بدون هیچ نگرانی برنامه‌های توزیع شده را اجرا نمایید.

مزایای نرم افزار نگاشت کاهش:

از مزایای نرم افزار Map Reduce می توان به پردازش موازی و محلیت داده ها اشاره نمود؛ استفاده از پردازش موازی کمک بزرگی به پردازش داده‌های بزرگ می‌کند؛ چرا که داده‌ها به صورت موازی از طریق چند ماشین پردازش می شود؛ در نتیجه زمان کمتری جهت کل پردازش داده‌ها لازم است؛ در ضمن محلی بودن داده‌های نگاشت کاهش باعث شده تا داده‌های ورودی به بلاک‌هایی تقسیم شود؛ و داده‌ها در هر گره کلاستر ذخیره شود؛ این کار باعث می‌شود؛ تا داده‌ها هنگام پردازش به جای اینکه به طرف گره پردازشگر برود؛ به سمت داده می‌رود؛ این روش برای داده‌های عظیم بسیار مناسب است؛ و مانع از بروز مسائل خاصی می‌شود؛ که در این گزارش کارآموزی به طور کامل بحث شده است.

پردازش موازی

همچنین گزارش کارآموزی مخابرات ناجا را به دانشجویان رشته کامپیوتر پیشنهاد می‌دهیم.

قالب فایل ورد با 33 صفحه  (قابل ادیت)
محتوای این فایل شامل:

بخش اول آشنایی با هدوپ
هدوپ
بخش دوم نگاشت کاهش
نگاشت کاهش
مفهوم Map Reduce
چارچوب Map Reduce
یک لیست از (key,value)
آشنایی با جزئیات Map Reduce
معرفی برنامه نویسی نگاشت کاهش
سیستم زمانبندیMAP REDUCE
الگوریتم برنامه‌ریزی MAP REDUCE
بخش سوم : آموزش MapReduce با کمک یک مثال
مدل برنامه نویسی در MapReduce
حل یک مسئله پردازش توزیع یافته و موازی
مثال شمارش واژه‌ها با استفاده از مدل نگاشت/کاهش
مزایای روش نگاشت/کاهش
پردازش موازی (Parallel Processing)
محلیت داده‌ها (Data Locality)
جریان داده‌ها در مپ‌ردیوس
مراحل ساخت پروژه

35000 تومان – خرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

لینک های مفید

جواز های ما

تعداد کاربران 894 عدد
تعداد محصولات 1568 عدد
تعداد نوشته ها 7 عدد