کار با اتوکد و آشنایی با متره ویژه دانشجویان رشته معماری در گزارش کارآموزی

سایت تخصصی هفت برگ بهترین مرجع پایان نامه ، آموزش و ارائه دهنده مقالات تخصصی

گزارش کارآموزی معماری در شهرداری کار با اتوکد و آشنایی با متره

قیمت محصول 40000 تومان

آسان خرید کنید

تضمین کیفیت فایل

پشتیبانی 24 ساعته

40000 تومان – خرید

0 خرید

۰دیدگاه

کار با اتوکد

رتبه دادن به محصول

جزییات محصول

معماری را جوهر هنرها بشمار می‌آورند اما خود مقوله مستقلی است که بنا به نیازها گاه به نقاشی گاه به پیکر تراشی و گاه به موسیقی نزدیک می‌شود اما همواره در تلاش برای پاسخگویی به نیازهایی است که از نوع کاملاً متفاوت نظیر تامین صرفه و صلاح اقتصادی رعایت ایستایی و … همه در جهت برآوردن خواسته‌های مادی و معنوی کاربران. با وجود این یکی از دغدغه‌های معماران امروز افزایش جمعیت جهان و محدودیت امکانات و منابع می‌باشد. امروزه از نرم‌افزارهای مختلفی جهت نقشه‌کشی ساختمان استفاده می‌شود که اتوکد یکی از این‌ نرم‌افزارها است.

معرفی دوره نقشه‌کشی صنعتی

پیشرفت و توسعه محصولات صنعتی باعث شده تا برای سهولت و افزایش دقت در تولیدات صنعتی، طرح‌های اولیه بصورت نقشه‌های دو بعدی مستندسازی شوند. از آنجا که برای مستندسازی این طرح‌ها می‌بایست محصولات صنعتی را بصورت دو بعدی ترسیم نمود. لذا قوانین متعددی در جهت تهیه نماهای لازم، انواع برش‌ها، جزئیات و سایر موارد تعیین و تعریف گردد. مجموعه این قوانین طی دوره‌هایی تحت عنوان نقشه‌کشی صنعتی به دانشجویان آموزش داده می‌شود. با پیدایش کامپیوتر، عرصه صنعت نیز دچار تغییر و تحولات و پیشرفت‌های فراوانی شد.  این پیشرفت‌ها در نقشه‌کشی صنعتی ابتدا در محدوده ترسیم دو بعدی نقشه‌ها بصورت کامپیوتری با سرعت و دقت بیشتر خود را نشان داد اما امروزه ترسیم مدل‌های سه بعدی، تحلیل مکانیکی و حتی تولید به کمک کامپیوتر نقش به سزایی در تولید محصولات صنعتی ایفا می‌کند.

از این سایت کارآموزی معماری با موضوع تخریب و ساخت برپایه اسکلت فلزی برای دانشجویان رشته معماری قابل دسترس است.

نقشه‌کشی صنعتی

پیشرفت در صنعت این امکان را به وجود آورده است که با استفاده از نرم‌افزارهایی همچون اتوکد به ساخت و طراحی محصولات صنعتی پرداخت. طرح‌های صنعتی بصورت طرح‌های دو بعدی مستندسازی می‌شوند و از آنجایی که برای مستندسازی این طرح‌ها باید محصولات صنعتی را به صورت دو بعدی ترسیم نمود. باید دانشجویان این رشته آموزش‌های خاصی در رابطه با انجام این کار و برش‌ها و چگونگی کار با نرم افزار و … ببینند . امروزه با استفاده از کامپیوتر و نرم‌افزارهایی همچون برنامه AutoCAD   این امکان بوجود آمده است که طرح‌های سه بعدی و دقیق در محصولات صنعتی پدید آید و در نهایت آثار و محصولات جالب و شگفت‌انگیزی تولید شود .

اتوکد چیست؟

نام نرم‌افزاری است که برای ترسیم نقشه‌های مهندسی و صنعتی به کار می‌رود .این نرم‌افزار از محصولات شرکت آمریکایی اتودسک است. کاربران اتوکد امکان استفاده از محیط‌های دو و سه بعدی را دارند. به طور کلی می‌توان اتوکد را جایگزینی مناسب برای میز و وسایل نقشه‌کشی مهندسان دانست.

اتوکد

هدف نقشه‌کشی به کمک اتوکد

 1. آموزش قوانین نقشه‌کشی صنعتی و ساختمان بصورت کامل و آشنایی دانشجویان با ترسیمات دستی نقشه‌کشی
 2. آموزش نرم‌افزارهای جدید نقشه‌کشی و مدل‌سازی مطابق با آخرین نسخه‌های ارائه شده
 3. تعریف پروژه‌های عملی برای دانشجویان در جهت کاربردی کردن آموزش دوره‌ها
 4. برگزاری بازدیدهای دوره‌ای از ساختمان‌ها و کارخانجات بزرگ
 5. معرفی دانشجویان ممتاز گروه به شرکت‌ها ی معتبر جهت استخدام

 

برای دانشجویان رشته معماری از سایت هفت برگ  گزارش کارآموزی رشته معماری مراحل ساخت ساختمان (طراحی و اجرا)  قابل دسترس است.

کاربرد انواع نقشههای ساختمانی

 1. نقشههای معماری: این نقشه‌ها عموماً جهت طراحی ابنیه شامل خانه مسکونی، آپارتمان، ساختمان‌های تجاری، بهداشتی، فرهنگی، ورزشی و … بکار برده می‌شود. این نوع نقشه‌ها بر اساس مطالعات اولیه و نتایج بدست آمده تصویب شده، طرح و تهیه می‌گردد.
 2. نقشههای محاسباتی: نقشه‌های سازه شامل اسکلت ساختمان، پی و ستون‌ها، دیوارهای باربر و دیوارهای برشی، تیرریزی‌های سقف و اتصالات مربوط به ساختمان می‌باشد که بر اساس محاسبات مهندس سازه محاسبه و طراحی می‌شود.
 3. نقشههای اجرایی: کاربرد این نقشه در راه‌سازی، پل سازی، ساخت تونل، سدسازی اسکله و باند فرودگاه می باشد.
 4. نقشههای شهرسازی: این نقشه بر اساس مطالعات و نیازمندی‌های شهری طراحی می‌شوند. در این نقشه‌ها نحوه شکل‌گیری شبکه‌های رفت و آمد پیاده و سواره، نحوه کاربری اراضی، سیستم دفع آب‌های سطحی، نحوه توزیع شبکه آب، برق، گاز، تلفن و فاضلاب و همچنین مرحله‌بندی اجرای قسمت‌های مختلف طرح شهرسازی را نشان می‌دهد.

نقشههای تاسیساتی

 1. نقشه‌های لوله‌کشی آب سرد و گرم و بهداشتی, مشخصات لوله‌ها و نحوه اتصالات
 2. لوله‌های شوفاژ و یا تهویه مطبوع
 3. شبکه فاضلاب و آب باران، مشخصات و نحوه اتصالات آن‌ها
 4. مسیر و مشخصات کانال‌های تهویه یا کولر
 5. شبکه لوله‌کشی موتورخانه و نحوه اتصال شبکه به دیگ‌های آب گرم شوفاژ و بهداشتی بکار می‌رود.
 6. نقشه‌های تاسیسات برقی و الکتریکی: این نقشه ها جهت نشان دادن مسیر و مشخصات سیم کشی‌برق، تلفن، دربازکن، آنتن‌ها، سیستم اعلام خطر آتش سوزی، اعلام خطر گاز، محل نصب لامپ‌ها و وسایل الکتریکی.

نقشه تاسیساتی

 

قالب فایل ورد با 47 صفحه با حجم (1.9 MB) (قابل ادیت)
محتوای این فایل شامل:
فصل اول
آشنایی با مکان کارآموزی
فصل دوم
موقعیت رشته کارآموز
بررسی شرح وظایف رشته کارآموز
نحوه ارائه فعالیت‌ها
فصل سوم
آزمون آموخته ها و نتایج و پیشنهادات
روند طراحی و ارائه آن
آلبوم نقشه‌ها و فعالیت‌ها

 

40000 تومان – خرید

محصولات مرتبط

مطالعات طراحی مهمانسرای طبیعت

شامل 0 فروش 55000 تومان

معماری هلند (فروبومان)

شامل 0 فروش 6500 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

لینک های مفید

جواز های ما

تعداد کاربران 374 عدد
تعداد محصولات 1423 عدد
تعداد نوشته ها 7 عدد