مخابرات ایران در قالب گزارش کارآموزی ویژه دانشجویان رشته فنی و مهندسی

سایت تخصصی هفت برگ بهترین مرجع پایان نامه ، آموزش و ارائه دهنده مقالات تخصصی

گزارش کارآموزی مخابرات ایران

قیمت محصول 17000 تومان

آسان خرید کنید

تضمین کیفیت فایل

پشتیبانی 24 ساعته

17000 تومان – خرید

0 خرید

۰دیدگاه

مخابرات ایران

رتبه دادن به محصول

جزییات محصول

پس از شکل‌گیری و تاسیس شرکت مخابرات ایران سال( 1350 )  بحث تعیین و طراحی آر م برای شرکت مخابرات ایران، در مدیریت وقت مطرح شد. طراحی آرم مخابرات ایران در بین دانشجویان دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران به مسابقه گذاشته شد . در میان طرح‌های عرضه شده، طرح یک دانشجوی طراحی صنعتی به نام رحمان پارسا پذیرفته و از آن زمان تاکنون به عنوان آرم شرکت مخابرات معرفی شده است . از لحاظ فنی آرم مخابرات همانگونه که ملاحظه می‌شود از دو فلش، نیم دایره‌های موجی متحد المرکز و یک علامت پالس که از فضای بین دو فلش حاصل شده، تشکیل گردیده و مجموعاً یک دایره را می‌سازد .دو فلش در جهت مخالف یکدیگر قرار دارند و با هم ترکیب شده‌اند و در واقع حرکت رفت و برگشت را بازگو می‌کنند.  مثل  رفت و برگشت صدا و یا هر پیام ارتباطی دیگر.

ارم مخابرات ایران

نام و موضوع اداره مخابرات ایران

نام اداره عبارت‌اند از اداره مخابرات شهرستان (نام شهرستان مورد نظر) مثل اداره مخابرات شهرستان شیراز و موضوع اداره در شهرستان عبارت است از ایجاد، بهره‌برداری، توسعه و نگهداری شبکه‌های تلفن ثابت و داده در حوزه شبکه‌های غیرمادر مخابراتی، در قالب تحقق اهداف و برنامه‌های شرکت مخابرات ایران (سهامی عام) و انجام وظایف و اختیارات مقرر در شبکه تلفن ثابت و اجرای تکالیف شرکت مخابرات ایران  در مواردی از قیبل نگهداری و توسعه شبکه‌های داده و ارتباطات سیار که به شهرستان تفویض اختیار می‌شود . فعالیت اداره از تاریخ تاسیس به مدت نامحدود خواهد بود .

تابعیت و مرکز اصلی اداره

تابعیت اداره ایرانی و مرکز اصلی آن در شهر بندرعباس واقع و محدوده فعالیت آن در سطح همان استان خواهد بود. انتقال مرکز اصلی شرکت به هر شهر دیگر در داخل کشور منوط به تصویب مجمع عمومی فوق‌العاده می‌باشد. لیکن تعیین و تغییر نشانی  در همان شهر، بنا به تصویب هیئت مدیره در سطح استان صورت خواهد گرفت. از سایت هفت برگ برای دانشجویان رشته‌های فنی مهندسی گزارش کارآموزی مخابرات واحد پشتیبانی فنی سوییچ مخابرات  قابل دسترس است.

قسمت اداری شامل:

1-واحد اداری

2-واحد امور مشترکین

3- واحد آبونمان

4-واحد خرید و انبارداری

5-واحد دبیرخانه

6-واحد حسابداری

7- واحد مالی

8- واحد نگهبانی

9-شبکه

قسمت فنی (مرکز تلفن) شامل:

1-سالن سوئیچ

2-سالن امتحان Main Distribution Frame

3- اتاق تغذیه

4- شبکه کابل

5- اتاق PCM

شرح وظایف واحدهای عملکردی مخابرات ایران

واحد اداری

نظارت برکار پیمانکاران، تنظیم قراردادهای پیمانکاری، مکاتبات، پیگیری انشعاب آب و برق ساختمان‌های اداری و فنی، تحویل و تحول ساختمان‌های مخابرات روستایی.

واحد امور مشترکین

رسیدگی به تقاضای مشتریان، رسیدگی به تقاضای ثبت نام تلفن، تغییر مکان و تغییرنام فیش و تلفن، رسیدگی به شکایت‌های مرتبط باکارکرد غیرمتعارف تلفن، تعویض شماره، اصلاح نام ونشانی مندرج در قبض‌ها.

واحد آبونمان

صدور قبض‌های مشترکین، اصلاح‌های مرتبط با قبض‌های مشترکین.

واحد خرید و انبارداری

خرید لوازم طبق برگ درخواست و تنظیم اسناد مربوطه و تحویل آن به امورمالی، صدور حواله انبار، رسید انبار، انبارگردانی، اعلام نیازهای واحدها به مسئولین.

واحددبیرخانه

ثبت و صدور نامه‌های وارده و صادره، ارسال و دریافت نامه‌ها، بایگانی پرونده کارکنان، ماشین نویسی.

واحد حسابداری

صدور اسناد، پیگیری امور مالی و نقدینگی، ثبت درآمدها و هزینه‌ها، محاسبه  صورت وضعیت‌ها، محاسبه حقوق دفاتر و مراکز پیمانکاران، مجوز و اخذ اعتبارات.

واحد مالی

نظارت بر واحدهای حسابداری و حسابداری توابع .

واحد شبکه

بررسی امکانات، رفع خرابی کابلی، نظارت بر کار پیمانکار شبکه هوایی، بررسی استعلام منصوبات کابلی، پیگیری طرح‌های شبکه کابل.

واحد نگهبانی

محافظت از ساختمان و ورود و خروج پرسنل و ارباب رجوع را به عهده دارد.

سالن سوئیچ

مهمترین قسمت واحد پشتیبانی و فنی می‌باشد که اطلاعات تمامی شماره تلفن‌ها، قطع و وصل شماره تلفن، ارتباط بین مراکز تلفنی و… در آنجا کنترل می‌شود.

سالن امتحان

وظیفه‌ی سالن امتحان، امتحان و تست شماره‌ها می‌باشد.

اتاق تغذیه

وظیفه‌ی اتاق تغذیه تامین برق مرکز تلفن می‌باشد.

شبکه کابل

این قسمت رابط بین قسمت MDF و حوضچه‌ها و کافو می‌باشد. به این ترتیب که چندین کابل از  MDFبه شبکه کابل وارد و از آنجا حوضچه‌ها و کافوها می‌رود.

اتاق PCM

هر ارتباطی که قرار باشد از سوییچ خارج شود و به مرکز دیگری وصل شود توسط اتاق PCM انجام می شود. برای مثال می توانیم دو مرکز A و B  را در نظر بگیریم در صورتیکه مشترکی بخواهد از مرکز A با مشترکی در مرکز B تماس بگیرد، این ارتباط توسط کارت ترانک درون سوییچ صورت می گیرد و این قسمت کابل ها به افزایشگرهای( ADDER) DDf متصل می شود، سپس کابل ها از DDf که در سالن دستگاه واقع است به اتاق PCM مرکز A می روند و بسته به نوع ارتباط بین دو مرکز (کابلی، فیبری، رادیویی و ماهواره ای) ارتباط بین PCM مرکز A و pcm مرکز B برقرار می شود.

نمودار سازمانی مخابرات ایران

نمودار سازمانی مخابرات ایران

آشنایی با سخت افزار سوئیچ :

هر سوئیچ متشکل از چند راک یا کابینت (unite) می‌باشد. هر راک به طبقاتی به نام شلف (Shelf) تقسیم می‌شود و به جاهایی که کارت‌ها قرار می‌گیرند اسلات (slat) گفته می‌شود. و در هر اسلات یک برد (یک کارت) قرار می‌گیرد. بعد از شلف جزء  دیگری که مورد بررسی قرار می‌گیرد ماژول نامیده می‌شود که عملاً آن را نمی‌بینیم. ماژول یک یا تعدادی کارت است که یک وظیفه مشخص را انجام می‌دهند. البته در هر راک یک قسمتی به نام power وجود دارد ممکن است یک شلف را به power ها اختصاص دهیم یا اینکه power ها را بین شلف‌ها تقسیم کنیم. Power ها تامین کننده انرژی کارت‌های می‌باشند. یک سری فریم ها که در پشت شلف‌ها قرارگرفته‌اند و به آنها Back plain گفته می‌شود و این‌ها باعث برقراری ارتباط بین کارت‌ها می‌شوند. هر اسلات اگر یک اسلات مشترک باشد بسته به نوع کارت که 8، 16، 32 مشترک باشد 8، 16، 32 پورت وجود دارد که پورت ها از اسلات به هر مشترک به صورت جداگانه وصل است که البته دیده نمی‌شوند و یک لفظ نرم افزاری است.

دو دسته از مکانیسم‌ها برای بالارفتن ضریب اطمینان و امنیت

الف-مکانیسم loud share

در این روش هر دو کارت فعال هستند و کار انجام می‌دهند ولی در صورت خرابی و قطع یک کارت، کارت دوم وظایف کارت اول را برعهده می‌گیرند. و هر کدام از کارت ها 50% عملیات پردازش را انجام می دهند.

ب-مکانیسم Hot standby

در این حالت یکی از کارت‌ها فعال  و دیگری غیر فعال و جانشین می‌باشد و هر دو همزمان کار نمی‌کنند و در هر لحظه یکی فعال است. همیشه در حین انجام کارها یکی از کارت‌ها در مدار و کارت دیگر در حالت  جانشین می‌باشد. و در صورت مشکل و خرابی کارت فعال، کارت جانشین به حالت فعال در می‌آید و وظایف را برعهده می‌گیرد. همچنین با بیرون کشیدن کارت فعال از شلف، کارت جانشین فعال می‌شود.

 

انواع کارت

1-کارت کنترل

2-کارت POWER

3-کارت مشترکین

4-کارت تن

5-کارت ترانک دیجیتالی

6-کارت Announcement

7-کارت همزمانی

مشخصات فایل
فرمت قالب ورد با حجم ( KB 826 )
تعداد صفحه 42
مقدمه
تقدیر و تشکر
تاریخچه
پیشینه مخابرات در فارس
نشان تجاری
نام و نوع اداره
موضوع اداره
آشنایی با مکان کارآموزی
قسمت های مختلف مخابرات
شرح وظایف واحد ها
نمودار سازمانی
گزارش فعالیت ها و تجربیات
سالن سوئیچ
آشنایی با سخت افزار سوئیچ
انواع کارت های سوئیچ
سالن امتحان
آشنایی با چند واژه در مخابرات
شبکه کابل
اتاق PCM
اتاق تغذیه
گاز کنترل
فیبر نوری
ارزیابی نگهداری و تعمیرات در بخش فنی مهندسی مخابرات
تعریف نت
انواع نت
فعالیت های نت
نت در قسمت سوئیچ
نت در قسمت سالن امتحان
نت در قسمت شبکه کابل و اتاق PCM
نت در قسمت اتاق تغذیه
ارزیابی دوره کارآموزی
17000 تومان – خرید

محصولات مرتبط

شبکه های وایرلس

شامل 0 فروش 18000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

لینک های مفید

جواز های ما

تعداد کاربران 361 عدد
تعداد محصولات 1416 عدد
تعداد نوشته ها 7 عدد