پلاستیک، گزارش کارآموزی رشته صنایع شیمیایی تولید انواع پلیمر در شرکت ساینا پلاست

سایت تخصصی هفت برگ بهترین مرجع پایان نامه ، آموزش و ارائه دهنده مقالات تخصصی

گزارش کارآموزی رشته صنایع شیمیایی تولید پلاستیک در شرکت ساینا پلاست

قیمت محصول 40000 تومان

آسان خرید کنید

تضمین کیفیت فایل

پشتیبانی 24 ساعته

40000 تومان – خرید

0 خرید

۰دیدگاه

تولید پلاستیک

رتبه دادن به محصول

جزییات محصول

دانشجویان رشته شیمی بعد از اینکه واحدهای تئوری خود را می‌گذرانند؛ برای اینکه بتوانند در بازار کار موفق شوند؛ می‌بایست؛ دوره‌ی کارآموزی خود را بگذرانند؛ در اینجا دانشجو با حضور در شرکت ساینا پلاستیک به صورت عملی واحدهای تئوری خود را مورد ارزیابی و سنجش قرار می‌دهد. شرکت ساینا پلاست، شرکتی است؛ که در زمینه تولید پلاستیک، تولید بسپار (پلیمر) و تولید انواع فیلم با انواع ساختاری و با ویژگی‌های منحصر به فرد فعالیت می‌کند. این گزارش کارآموزی در سه فصل ارائه شده است. در صورتی که به دنبال گزارش کارآموزی در رشته صنایع شیمیایی هستید؛ گزارش کارآموزی شرکت شیر پگاه فارس را از سایت هفت پیشنهاد می‌دهیم.

مقدمه: مروری بر روند تولید پلاستیک و اثرات آن

در ابتدای گزارش مقدمه‌ای تحت عنوان ستایش پلاستیک‌ها، کاربرد آن‌ها و تاثیرات آن در رشد و زندگی امروزه بشر عنوان شده است. سپس بعد از معرفی شرکت، فعالیت‌های روزانه خود را طی این دوران شرح داده و در قسمت بعد مفسر به شناسایی دستگاه‌ها و کارکرد آن‌ها در سه قسمت تولید، چاپ، برش و دوخت پرداخته است. همچنین در بخش تولید پلاستیک به معرفی پلی اتیلن ماده سازنده پلاستیک، روش تولید پلاستیک از این ماده ارزشمند شرح کامل و مفسری داده شده است.

فصل اول: تولید پلاستیک:

بسپار:

بسپار اولین تولیدات پلاستیک هستند؛ بسپار (پلیمر) مولکول بسیار بزرگی است؛ که از به هم پیوستن تعداد زیادی مولکول‌های کوچک که تکپار نامیده می‌شوند؛ پدید می‌آید. به هر یک از این واحدهای تکراری پارگفته می‌شود؛ و از به هم چسبیدن بسیاری از پار، بسپار (polymer) ساخته می‌شود. فرایند تولید بسپار از تکپار را بسپارش می‌گویند؛ اغلب به علت ساختار زنجیروار مولکول‌های بسیار که در آن تکپارها به صورت حلقه‌های یک زنجیر به هم متصل شده‌اند؛ از اصطلاح زنجیر بسپاری به جای مولکول یا درشت مولکول بسپاری استفاده می‌شود.

بسپار

تفاوت زنجیرهای بسپار:

بسپارهای تجاری عموماً زنجیرهایی دارند؛ که از 1000 تا 10000 واحد تکراری تشکیل شده‌اند. اگر تعداد واحدهای تکراری در زنجیر زیاد نباشد، ماده به صورت مایع است؛ و با افزایش واحدهای تکراری حالت فیزیکی ماده به سمت مایع گرانرو (عسلی) و در نهایت جامد تغییر شکل می‌دهد.

انواع بسپار:

  • بسپار شاخه‌ای: در این حالت روی یک زنجیر بسپار، زنجیرهای کوچک دیگری رشد می‌کنند؛ که به بسپار شاخه‌ای معروف است. شاخه‌های متصل به بدنه زنجیر می‌توانند کوتاه یا بلند باشند.
  • بسپار شبکه‌ای: در حالتی که زنجیرهای یک ماده بسپاری به وسیله اتصالات عرضی به یکدیگر پیوند خورده باشند؛ بسپار شبکه‌ای به وجود می‌آید. و در حلال‌ها حل نمی‌شوند.

پلی اتیلن از محصولات پلاستیک:

در ادامه این بخش در مورد پلی اتلین که یک نوع بسپار یا پلیمر است؛ و از تولیدات پلاستیک به حساب می‌آید؛ مباحثی درج گردیده است. اینکه پلی اتیلن طی چه مراحلی تولید می‌شود؛ و چند نوع پلی اتیلن تولید می‌شود؛ و هر یک از آن‌ها چه ویژگی‌هایی شاخص و منحصر بفردی دارد؛ دانشجو با تمام جزییات درک خواهد کرد.

 

فصل دوم: کاربرد دیگر تولید پلاستیک یعنی فیلم پلی اتیلن

نیمی از تولید جهانی پلی اتیلن به فیلم تبدیل می‌شود. در حدود نصف فیلم‌های پلی اتیلنی نیز از پلی اتیلن کم چگال و مابقی از جنس کم چگال خطی و کمی هم از انواع میان چگال و پر چگال است.اما با توجه به خواص برتر LLDPE و توسعه ماشین آلات جدید، پلی اتیلن کم چگال کمتر از نوع‌های دیگر به کار برده می‌شود.

فیلم پلی اتیلن

ویژگی‌های هر یک از فیلم‌های پلی اتیلنی:

هر فیلمی در نهایت برای یک بسته‌بندی به کار برده می‌شود؛ و بنا به کاربرد نهایی، ویژگی‌های متفاوتی دارند؛ مثل شفافیت، تراوایی، استحکام مکانیکی، جمع شوندگی، چقرمگی و ویژگی های فراورشی که مهمترین ویژگی است. در ادامه این بخش دانشجو با تولید فیلم دمشی، تولید فیلم تخت، ویژگی انواع پلی اتیلن، مشکلات فراورشی فیلم پلی اتیلن، خواص فیلم‌ها، بهبود خواص فیلم‌ها و کاربردهای هر یک از آن‌ها آشنا می‌گردد.

 

فصل سوم:  مشخصات دستگاه تولید پلاستیک

دستگاه اسکترودر در سال ۷۹ از کشور هند خریداری شده است؛ که جهت تولید فیلم سه لایی به کار برده می‌شود و این صنعت شامل لایه‌های مختلف بیرونی، میانی و درونی است؛ که در لایه میانی آن از مواد پلی اتیلن استفاده شده است؛ و به همین دلیل پلاستیک رنگ شیری به خود می‌گیرد؛ از این نوع مواد با تایید وزارت بهداشت برای تولید قوطی‌های شیر و دوغ استفاده می‌شود. دومین دستگاه دارای دو قالب تولید است؛ که اولین قالب با عرض ۵۰ در ۱۲۰ سانتیمتر و ضخامت ۳۵ در ۳۰۰ میکرون و دومین  قالب با عرض ۳۰ در ۱۲۰ سانتیمتر و ضخامت ۳۰ در ۳۰۰ میکرون تولید می‌شود؛ که برای دوغ هایی با ضخامت ۹۰ میکرون این قالب مناسب است.

دستگاه تولید پلاستیک

 

همچنین گزارش کارآموزی رشته صنایع شیمیایی رنگ و آبکاری از سایت هفت برگ به دانشجویان رشته شیمی پیشنهاد می‌دهیم.

قالب فایل ورد با 59 صفحه با حجم (MB 1.7) (قابل ادیت)
محتوای این فایل شامل:

بخش اول: تولید پلاستیک
آشنایی با ساختار بسپارها
بلورینگی
پلی اتیلن
روش‌های صنعتی
فرایند تولید پلی اتیلن (کم چگال، پرچگال، کم چگال خطی(
خواص پلی اتیلن
بخش دوم: فیلم پلی اتیلن
فرایند تولید
فیلم دمشی
تولید فیلم تخت
فیلم تخت
فیلم چند لایه
ویژگی پلی اتیلن
فراورش پلی اتیلن کم چگال
فراورش پلی اتیلن پر چگال
فراورش پلی اتیلن کم چگال خطی
مشکلات فراورشیی

چروک در سطح فیلم
ژل شدن پلی اتیلن
خشک چسبی فیلم
خواص فیلم
استحکام ترکیدن
پایداری ابعادی
استحکام ضربه‌ای
پارگی المندورف
آزمون استحکام دینامیک
ضریب اصطکاک
رزبندی گرمایی
تراوایی
سرعت انتقال اکسیژن و بخار آب
رابطه تراوایی و ضخامت فیلم
بهبود خواص فیلم
پلی اتیلن دو قله‌ای
آمیختن انواع پلی اتیلن
فیلم‌های چند لایه
کاربردهای خاص
کیسه‌های پرکاربرد
فیلم‌های کشیدنی، جمع‌شو، بهداشتی، کشاورزی
بخش سوم
مشخصات دستگاه تولید پلاستیک

 

 

40000 تومان – خرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

لینک های مفید

جواز های ما

تعداد کاربران 297 عدد
تعداد محصولات 1332 عدد
تعداد نوشته ها 7 عدد