گزارش کارآموزی بررسی ارتباط از طریق مخابرات ویژه دانشجویان کامپیوتر

سایت تخصصی هفت برگ بهترین مرجع پایان نامه ، آموزش و ارائه دهنده مقالات تخصصی

گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر مخابرات ناجا

قیمت محصول 35000 تومان

آسان خرید کنید

تضمین کیفیت فایل

پشتیبانی 24 ساعته

35000 تومان – خرید

0 خرید

۰دیدگاه

ارتباط از راه مخابرات

رتبه دادن به محصول

جزییات محصول

جهت همزیستی و تعامل افراد با یکدیگر می‌بایست؛ ارتباط دو سوی انجام شود؛ این ارتباط از بدو پیدایش انسان تا به امروز به شکل‌های مختلفی وجود داشته است؛ و گاهی اوقات از یکسری ابزار جهت ارتباط استفاده شده است؛ این ابزار روز به روز پیشرفت کرده و شکل ظاهری و نوع خود را تغییر داده است؛ از این ابزار می‌توان به پست، تلگراف، تلفن و اینترنت اشاره نمود.  گزارش کارآموزی مخابرات ناجا ویژه دانشجویان رشته کامپیوتر، نقش مخابرات را در این نوع ارتباطات به خوبی توضیح داده است؛ و نقش ارتباط را در زندگی و پیشرفت و توسعه جامعه به خوبی مطرح شده است. اگر به دنبال نقش گرافیک در ارتباط هستید؛ گزارش کارآموزی جایگاه گرافیک محیطی در طراحی شهری و نقش آن در ارتباطات شهری به دانشجویان رشته گرافیک و کامپیوتر از این سایت پیشنهاد می‌دهیم.

ارتباط از طریق خطوط

بخش اول: تاریخچه مخابرات و نقش آن در ایجاد ارتباط

در این بخش از گزارش کارآموزی تاریخچه مختصری از ایجاد مخابرات و خدمات ارائه شده توسط مخابرات جهت ارتباط ارائه شده است. در صورتی که به دنبال نقش شبکه در مخابرات هستید؛ گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر کار با شبکه در مخابرات را از این سایت پیشنهاد می‌دهیم.

ارتباط در گذر زمان

بخش دوم: چگونگی برقراری ارتباط

دانشجو در این بخش با انواع سوئیچ‌ها و اجزای داخلی آن جهت برقراری ارتباط آشنا می‌گردد؛ و وظایف هر یک از آن‌ها را به خوبی درک خواهد کرد؛ و با ابزارها و وسایل ارتباطی آشنا می‌شود؛ و قادر به تشخیص وظایف هر یک از مخابرات‌ها در حیطه‌ی ارتباط امن بین افراد می‌شود؛ اهداف طولانی مدت مخابرات برای آینده را از نزدیک مورد بررسی قرار می‌دهد؛ که یکی از این اهداف بزرگ جابجای خط تلفن با جابجایی محل سکونت صاحب خط تلفن است.

بخش سوم: عملکرد و پشتیبانی فنی ارتباط

در این بخش از گزارش کارآموزی دانشجویان رشته کامپیوتر با اصطلاح عملکرد و پشتیبانی فنی آشنا می‌شود؛ و شرکت‌های ایرانی و خارجی را که در این حوزه فعالیت می‌کنند؛ را شناسایی کرده و تعریف دقیقی برای توپولوژی شبکه ارائه خواهد داد؛ و با مراکز و ویژگی‌های ترانزیت آشنا می‌گردد؛ و نحوه شماره گذاری برای هر مشترک در هر منطقه‌ای را درک خواهد کرد؛ و با اصطلاحاتی چون پیش شماره، تماس‌های شهری، تماس‌های بین شهری، کد منطقه، تماس‌های کشوری و ساختار مراکز آشنا می‌شود.

ساختمان فنی مخابرات:

در این بخش از گزارش دانشجو، مخابرات را از لحاظ فنی مورد بررسی قرار می‌دهد؛ که شامل چهار بخش عمده سالن دستگاه، MDF، اتاق کابل و PCM است؛ و با هر یک از بخش ها به صورت کامل آشنا خواهد شد؛ و با اجزای آن‌ها کار خواهد کرد. در ادامه روند گزارش، مسیر برقراری ارتباط از مشترک تا مرکز مورد بررسی قرار گرفته و با چگونگی تبدیل صوت به سیگنال و کاربرد فیبر نوری آشنا می‌گردد.

پردازش مکالمه:

دانشجو، پردازش مکالمه را مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهد داد؛ و با مراحل برقراری ارتباط آشنا خواهد شد؛ و با انواع شماره گیری‌ها جهت برقراری ارتباط از نزدیک کار خواهد کرد؛ و با شماره‌گیری‌های دکمه‌ای و چرخشی کار خواهد کرد. دانشجو طی این دوره قادر خواهد بود؛ انواع مدل‌های شماره گیری از جمله موبایل، درون‌شهری، بیرون از شهر و خارج از شهر را شناسایی کند؛ و آن‌ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد.

آشنایی با سخت افزار سوییچ:

دانشجوی این دوره به صورت عملی با سخت‌افزار هر یک از سویئچ‌ها و کاربرد و ویژگی هر یک از آن‌ها آشنا خواهد شد؛ انواع کارت‌ها و وظایف هر یک از آن‌ها به صورت جداگانه نیز آشنا می‌گردد.

مکانیسم های استفاده شده در مخابرات:

دو مکانیسم در روند اجرایی سویئچ بکار برده می‌شود؛ تا امنیت و ضریب اطمینان را حتی زمانی که یک سویئچ خراب می‌شود؛ بالا برده شود. این دو مکانیسم شامل Loud Share و  Hot standby است. در پایان این گزارش کارآموزی، شبکه‌های نسل‌های آینده مورد بررسی قرار گرفته و یک نتیجه‌گیری کلی از روند این تحقیق ارائه گردیده است.

ارتباط و مکانیسم Hot standby

قالب فایل ورد با 42 صفحه (قابل ادیت)
محتوای این فایل شامل:

مقدمه
فصل اول :آشنایی با مکان کارآموزی
تاریخچه
شرح مختصر از خدمات فرآیند خدمات
فصل دوم :ارزیابی بخش های مرتبط با رشته فن آوری اطلاعات و ارتباطات (ITC)
موقعیت رشته کارآموز
شرح وظایف رشته کارآموز
برنامه های آینده سازمان
فصل سوم:آموخته ها
واحد پشتیبانی فنی مراکز نظامی
توپولوژی شبکه
مراکز ترانزیت
ویژگی مراکز ترانزیت
Numbering
تماس های شهری
تماس های بین شهری
تماس های کشوری
انواع مراکز از نظر ساختاری
مرکز مخابراتی
اتاق کابل
مسیر برقراری ارتباط از مشترک تا مرکز
تبدیل صوت به سیگنال دیجیتال
فیبر نوری
تجزیه و تحلیل شماره ها
آشنایی با سخت افزار سوئیچ
انواع کارت ها
مکانیسم loud share
مکانیسم Hot standby
کارت POWER
کارت مشترکین
وظایف اصلی کارت Line
کارت همزمانی
شبکه های نسل آینده
نتیجه گیری

35000 تومان – خرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

لینک های مفید

جواز های ما

تعداد کاربران 270 عدد
تعداد محصولات 1153 عدد
تعداد نوشته ها 7 عدد