کودکان و شناسایی نیازهای روحی و جسمی آنان از طریق نقاشی در قالب پاورپوینت

سایت تخصصی هفت برگ بهترین مرجع پایان نامه ، آموزش و ارائه دهنده مقالات تخصصی

پاورپوینت نقاشی در دنیای کودکان

قیمت محصول 8000 تومان

آسان خرید کنید

تضمین کیفیت فایل

پشتیبانی 24 ساعته

8000 تومان – خرید

0 خرید

۰دیدگاه

نقاشی کودکان

رتبه دادن به محصول

جزییات محصول

از آنجایی که کودکان حس درونی خود را از طریق نقاشی و بازی نمایش می‌دهند بنابراین با تحلیل نقاشی کودکان تا حدودی می‌توان به خلاء های عاطفی و نیازهای درونی آنها پی برد. این تحلیل برای سه کودکی به نام های دلسا 3/5 ساله، نازیلا 6 ساله و یاسین 4 ساله که به دلیل شاغل بودن والدین در مهد کودک هستند؛ اجام شده است. از سایت هفت برگ برای دانشجویا موضوع پاورپوینت تصویر سازی کتاب کودکان قابل دسترس است.

نقاشی کودکان

 

تحلیل تصاویر کشیده شده‌ی کودکان

استفاده از دو رنگ متفاوت در نقاشی کودکان

اگر کودک از دو رنگ متفاوت در نقاشی خود استفاده نماید. بیانگر خودکم بینی و افسردگی است؛ حال اگر نقاشی خود را در انتها خط خطی کند نشان از خشم و ترس کودکان دارد.

خط خطی در نقاشی

نقش خورشید در نقاشی کودکان

خورشید به علت نقش مهمی که برعهده دارد، در نقاشی های بیش تر کودکان دیده می شود. تصویر خورشید بیان گر امنیت، خوش حالی، گرما، قدرت و به نظر بعضی پژوهش گران نماد پدر مطلوب است. وقتی رابطه ی پدر و کودک خوب است، خورشید به طور کامل و در حال درخشیدن نمایش داده می شود. هنگامی که این ارتباط مطلوب نیست، خورشید در پشت کوه ناپدید است و یا به صورت قوسی در افق دیده می شود و اگر کودک از پدرش هراس داشته باشد، خورشید به رنگ قرمز تند یا سیاه که مضطرب کننده است، ترسیم می شود.

خورشید در نقاشی

نقش درخت در نقاشی

درخت برای تجزیه و تحلیل نقاشی درخت باید سه قسمت آن را مشخص کرد که عبارتند از: ریشه، تنه، شاخه ها و برگ ها.

ریشه درخت

ریشه در زمین فرو رفته و درخت از آن غذا دریافت می‌کند. نماد ناخودآگاه و فشارهای غریزی است. تنه، پرثبات ترین و مشابه ترین عامل به خود کودک است، بنابراین بیانگر مشخصات دائمی و عمیق شخصیت اوست.

شاخه و برگ درختان

شاخه و برگ درختان بیانگر طریق ارتباطی او با دنیای خارج است. اگر کودک به ریشه نسبت به بقیه‌ی قسمت‌های درخت اهمیت بیشتری داده باشد. نشانگر طبیعت بدوی، عاشقانه و در عین حال محافظه کار و بی حرکت کودک است.

تنه درخت

تنه‌ی درخت ممکن است کوتاه و یا بلند کشیده شود. بچه‌ها در سنین قبل از مدرسه، تنه‌ی درخت را بلند ترسیم می‌کنند؛ ولی بعد از این سن، بلند بودن درخت اغلب نشان گر عقب افتادگی فکری، بیماری عصبی و یا آرزوی بازگشت به دنیای کوچکی و قبل از مدرسه است. تنه‌ی درخت اگر کوتاه کشیده شود. نشانگر جاه‌طلبی و بلندپرواز بودن کودک است. تنه‌ی درخت ممکن است مستقیم، صاف و یا کج کشیده شود. و در حالت دوم نشانگر عدم ثبات کودک است. درختی که دارای برگ های زیادی و درهم باشد، بیان گر شخصیت بلغمی مزاج و در خودفرورفتگی کودکی است. که آمادگی تغییر و تحول ندارد. درختی که شاخه‌های آن مختلف و هر کدام به سویی کشیده شده‌اند، نشانگر حساسیت شدید کودکی است که مسائل را به سادگی می‌فهمد و قادر به ارتباط با دیگران است؛ و در عین حال به راحتی می‌تواند خود را با محیط سازگار سازد.

نتیجه‌گیری

تمامی بچه‌هایی که در مهد بزرگ می‌شوند. و از وجود مهر و محبت پدر و مادر کمتر بهره‌مند می‌شوند. برای ابراز وجود کردن و خود را نشان دادن، دست به هر کاری میزنند. چه با دعوا چه با نقاشی‌ها و چه با رفتارهایی که از خود در مقابل دیگران نشان می‌دهند. چه خوب می‌شد اگر کمی بیشتر به فرزندان خودمان توجه نشان میدادیم و زمان بیشتری را با انها سپری می‌کردیم.

مشخصات فایل
قالب پاورپوینت با فرمت pptx
تعداد اسلاید  21 با حجم (23.0 MB)
شخصیت کودکان نسبت به نقاشی آن ها
تاثیر رنگ ها روی دنیای کودکان
انواع نقاشی کودکان
مقایسه نقاشی کودکان
شناسایی شخصیت کودکان با بررسی نقاشی آن ها
رنگ ها در نقاشی کودکان
معانی هر رنگ در دنیای نقاشی
8000 تومان – خرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

لینک های مفید

جواز های ما

تعداد کاربران 881 عدد
تعداد محصولات 1568 عدد
تعداد نوشته ها 7 عدد