کاربرد نانو عایق ها در صنعت ساختمان - نانو عایق های صوتی و رطوبتی و حرارتی

سایت تخصصی هفت برگ بهترین مرجع پایان نامه ، آموزش و ارائه دهنده مقالات تخصصی

پاورپوینت نانو عایق ها

قیمت محصول 28000 تومان

آسان خرید کنید

تضمین کیفیت فایل

پشتیبانی 24 ساعته

28000 تومان – خرید

0 خرید

۰دیدگاه

نانو عایق ها - عایق رطوبتی

رتبه دادن به محصول

جزییات محصول

نانو عایق ها

امروزه علم نانو پیشرفت قابل توجهی در میان علوم پیدا کرده است. عایق کاری یکی از موارد بسیار مهم در سازه ها و ساختمان ها می باشد، زیرا علاوه بر جلوگیری از هدر رفت انرژی، مقرون به صرفه بوده و سبب کاهش هزینه های اقتصادی می شود. نانو عایق ها انواع مختلفی دارند که شامل عایق حرارتی، عایق رطوبتی برودتی و عایق صوتی می شوند.

تکنولوژی نانو در صنعت ساختمان سازی، به خصوص مواد و مصالح می تواند گامی موثری در پیشبرد اهداف معماری پایدار داشته باشد که یکی از این اهداف عایق نمودن مصالح ساختمانی است. استفاده از فناوری نانو، قابلیت کنترل مواد در سطح پایین و بسیاری از خواص مواد از قبیل رنگ، استحکام، دوام و خواص دیگر را تحت مقیاس نانومتر به طور چشمگیری تحت تاثیر قرار می دهد.

عایق حرارتی

عایق حرارتی

در فرایند طراحی معماری بسیار پیش می آید که طراح قصد انتقال حرارت یا افزایش یا کاهش آن را دارد.فناوری نانو این امکان را فراهم می آورد. انتقال حرارت در اجسام از سه روش رسانش و همرفت و تابش صورت می گیرد. تبدیل ماده به عایق از طریق تغییر دادن مسافت آزاد میانگین روش دیگر افزایش مقاوت فلزات می باشد. استفاده از مواد متخلخل نیز راه سوم می باشد.

عایق های حرارتی آئروژل و نانوژل

برای دستیابی به کیفیت عایق ساختمان (صوتی و حراتی) از مواد متخلخل استفاده می شود.آئروژل ها فوم سبک بوده و 95 درصد آن ها هوا است.هوای حبس شده عایق مناسبی برای حرارت و صوت می باشند.آئروژل ها به همان نسبت که می توانند به عنوان عایق حرارتی ایفای نقش کنند، درنقش عایق صوتی نیز کارآمد هستند. آئروژل ها، تأثیر کاهنده انرژی صوتی خود را به ویژه در فرکانس های پایین برجای می گذارند (فرکانسی حدود 400 مگاهرتز) و متأسفانه در فرکانس های بالا خیلی کارآمد تیستند.

نانو عایق های صوتی

نانو عایق های صوتی

اصلی ترین دلیلی که سبب می شود نانو مواد نتوانند به طور مستقیم نقش عایق صوتی را انجام دهند تفاوت زیاد بین طول موج امواج صوتی و ابعاد مواد نانو مقیاس است. این تفاوت فاحش و عدم تطابق بین طول موج و ابعاد ذرات، موجب می شود تا خاصیت جذب صوت کاهش یابد. امواج صوت به واسطه تغییر تراکم مولکول های هوا منتقل می شوند.

پنل های عایق خلا باعث کاهش ضخامت جداره ها و ضخامت عایق می شوند.اصول اولیه این مواد مشابه های پانل های عایق است.حمل و نقل این پانل  ها سخت می باشد( به دلیل  نازکی).این عایق ها بسیار گران هستند و عمر مفید  آن ها بین 20تا 38 سال است.

در نانو ها ابعاد حفره ها کاهش می یابد و سطح  حفره ها افزایش می باید. شمار برخورد بین مولکول گاز درون حفره ها کمتر می شود و انتقال حرارات نیز کمتر می شود.کیفیت مواد نانو متخلخل به ابعاد حفره ها ، شکل ، حجم و مساحت سطح بیرونی ماده و آب گریزی آن بستگی دارد.با استفاده از افزایش مواد متخلخل سبب بهبود کیفیت عایق می شویم.

عایق رطوبت

عایق رطوبتی

 

اغلب مواد ساختمانی آب دوست می باشند.در بتن و انواع سنگ های متراکم نیز آب می تواند نفوذ کند که با عایق نانو می توان از آن جلوگیری کرد. عایق پلی یورتان به کمک نانوذرات سیلیکا دارای اهمیت بالایی می باشد. غیرقابل نفوذ کردن مواد در برابر نشت آب، تدبیری است که مانع از نفوذ آب و آثار تبعی منفی آن بر کیفیت و دوام مصالح می شود.

نفوذکننده های آب بند موادی متشکل از مونومرهای حل شونده، با ابعادی کمتر از 6 نانومتر می باشند. این مواد آب بند، به آسانی در حفره های موجود در مصالح و انشعاب های پیوسته به آن ها نفوذ می کنند.خود این مواد، به دو دسته فعال و غیرفعال تقسیم بندی می شوند که در این فایل به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته اند.

فیلم های سدکننده رطوبت و زایکوسیل و لرزه گیرهای نانو از دیگر موارد بررسی شده در این فایل می باشد.

 

این پاورپوینت برای دانشجویان رشته معماری مناسب می باشد. برای دریافت فایل های همراستا با موضوع می توانید به سایت هفت برگ مراجعه فرمایید.

قالب فایل پاورپوینت 28 اسلاید (قابل ادیت) و دارای حجم 1.77 MB می باشد.

محتوای این فایل شامل:

عایق حرارتی

ساز کار انتقال حرارت

انتقال انرژی گرمایی از میان جامدات

عایق های حرارتی آئروژل و نانوژل

مواد حائل حرارت(مواد تغییر فاز)

آئروژل ها

عایق صوت

نانو عایق های صوتی

سازکار انتقال صوت

پانل های عایق خلا

مواد نانو متخلخل

عایق رطوبت

مواد ضد آب کننده

عملکرد عایق پلی یورتان به کمک نانوذرات سیلیکا

نفوذکننده های آب بند

فیلم های سدکننده رطوبت

زایکوسیل

لرزه گیرهای نانو

و…

مطالب مرتبط:

پاورپوینت تکنولوژی نانو در شیشه

پاورپوینت کاربرد نانو در ساختمان

نانو تکنولوژی در مصالح ساختمانی

پاورپوینت نانو فناوری در معماری

پاورپوینت پارچه ها و غشاهای نانو بنیان

پاورپوینت عایق های رطوبتی

پاورپوینت کنترل و تولید حرارت

28000 تومان – خرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

لینک های مفید

جواز های ما

تعداد کاربران 270 عدد
تعداد محصولات 1153 عدد
تعداد نوشته ها 7 عدد