آشنایی با مهم ترین سبک های معماری دراروپای مرکزی (اتریش و آلمان)

سایت تخصصی هفت برگ بهترین مرجع پایان نامه ، آموزش و ارائه دهنده مقالات تخصصی

پاورپوینت معماری اتریش وآلمان (در اوایل سده بیستم )

قیمت محصول 29000 تومان

آسان خرید کنید

تضمین کیفیت فایل

پشتیبانی 24 ساعته

29000 تومان – خرید

0 خرید

۰دیدگاه

معماری اتریش و آلمان در سده20

رتبه دادن به محصول

جزییات محصول

معماری اتریش و آلمان

اتریش کشوری با تاریخ غنی بوده و فراز و فرودهای تاریخی زیادی را به خود دیده است. این سیر تاریخی در معماری این کشور زیبای اروپای مرکزی نیز به وضوح دیده می شود و در حقیقت سبک های معماری در کشور اتریش بسیار متنوع است. در شهر وین می توان ساختمان هایی با سبک های معماری گوتیک، رمانسک، رنسانس، باروک، نئوکلاسیک، نئوگوتیک، آرنوو یا هنر نو و حتی سبک معماری مدرن را در کنار هم مشاهده کرد.

اتو واگنر معمار برجسته اتریش

تالار بانک پس انداز-واگنر

درنخستین سال های فعالیتش معماری نسبتا دانشگاهی بود.ایستگاه های قطار زیرزمینی وین بخشی از ساختمان های ساده وکارآمدی بودکه وی با ظریف کاری های معماری باروک آراست.تالار بانک پس انداز اداره پست وین بنای عظیمی بود که بدون کوچکترین تزیینی ،ازفلز وشیشه برای ایجاد یک فضای هوادار ،پرنور و بی مانع استفاده شده است.تشابه مختصری بین این بنا و تالار نمایشی که ویکتور اورتا در کاخ مردم بروکسل ساخت به چشم می خورد.درحذف عناصرساختمانی برای ایجاد یک فضای ساده،واحد و یکپارچه نیز پیشرفت قابل توجهی به دست آمده است.

ادولف لوس

از دیگرمعماران فعال وین در نخستین سال های سده بیست آدولف لوس بود که بعد از تحصیل در رشته معماری درایالات متحده آمریکا به کار پرداخت و با نظریه های جدید در معماری آمریکایی آشناشد مخصوصا طراحی آسمان خراش های سالیون و دیگر پیشگامان مکتب شیکاگو.لوس از اصول اعلام شده توسط واگنر و سالیون پیروی کرد و مطالب بسیاری در رد نگرش تزئینی هنر نو و دفاع از معماری با شکلی ناب و بیان کننده کارآمدی بنا نوشت.

فضای داخل مغازه وین:ازلحاظ طراحی انتزاعی و چهارگوشه اش،بیان خالص آرمان های او به شمار می رفت.

خانه اشتاینر وین: پیش درآمدی بر شکل های مکعب وار ساده سبک بین المللی درمعماری است.نقشه و نمای این خانه قرینه یکدیگرند.پنجره های ساده و بزرگش که در ردیف های افقی قرارگرفته بدون هیچ گونه قاب تزئینی ،درداخل نما کار گذاشته شده اند.

اوبرلیخ وهوفمان

کاخ ستوکله-بروکسل

اوبرلیخ وهوفمان ازجمله معماران پیرو شیوه هنرنو بودکه مورد حمله لوس قرار گرفت.آن ها به همراه گوستاو کلیمت نقاش،گروه اشعابی وین را بنیاد نهادند.بنای نقاهت خانه توسط هوفمان در پورکرسدورف اتریش ساخته شده است.این بنا فاقد هرگونه تزئین کاری است وعملا به معماری لوس نزدیک است.شاهکار هوفمان،عمارت بزرگی است که برای خانواده استوکله در بروکسل ساخت ونام “کاخ استوکله”برآن نهاد.گرچه این کاخ پرشکوه بانقشه و نماهای شدیدا چهارگوشه و نقاط سفید عریض و روشن،درمیان نوارهای تاریک و خط کش مانند مشخص می شود.هدف اصلی معمار نمایش هنرمندانه تناسب های ظریف ونازک نمایی شده ای است که جلوه ای سست و حتی دو بعدی به آن می دهد و آن را به جریان اصلی هنرنو متصل می کند.

روابط میان معماری اتریش و آلمان درنخستین سال های سده بیستم بی نهایت فشرده و نزدیک بود.وقتی ارشیدوک ارنست لوذویک درصدد برآمد که با تاسیس انجمن هنرمندان در دارمشتات به احیای هنرها کمک کند،اوبرلیخ را برای طراحی بیشتر ساختمان ها،ازجمله بنای کاخ عروسی به عنوان بنای مرکزی و نماد کل طرح مزبور ،استخدام کرد.به عنوان بنای یادبود ساخته شده وکارایی چندانی ندارد.برج عروسی با آن که تحت تاثیر آسمان خراش آمریکایی بوده اما شبیه برج های کلیسای سده های میانه آلمان است.نوآوری که درساخت این برج شده،طرز گروه بندی ردیف پنجره ها در داخل یک قاب مشترک و پیچیدگی شان به گرد یکی ازگوشه های ساختمان است.

 

این پاورپوینت برای دانشجویان رشته معماری مناسب می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر دراین زمینه به دیگر فایل های جامع موجود در سایت هفت برگ مراجعه فرمایید:

قالب فایل پاورپوینت 29 اسلاید (قابل ادیت)

محتوای این فایل شامل:

اوتوواگنر(1841-1918)

تالاربانک پس انداز

آدولف لوس(1870-1933)

فضای داخل مغازه وین (1898)

خانه اشتاینر وین 1910

اوبرلیخ وهوفمان(1867-1908)

بنای نقاهت خانه

کاخ استوکله

کاخ عروسی

کارخانه توربین سازی

کارخانه رنگ سازی

و…

 

29000 تومان – خرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

لینک های مفید

جواز های ما

تعداد کاربران 297 عدد
تعداد محصولات 1332 عدد
تعداد نوشته ها 7 عدد