مراحل نگهداری و مرمت آثار هنری - مرمت کوزه سفالی و پوستر نقاشی

سایت تخصصی هفت برگ بهترین مرجع پایان نامه ، آموزش و ارائه دهنده مقالات تخصصی

پاورپوینت مرمت آثار هنری

قیمت محصول 8500 تومان

آسان خرید کنید

تضمین کیفیت فایل

پشتیبانی 24 ساعته

8500 تومان – خرید

2 خرید

۰دیدگاه

مرمت آثار هنری

رتبه دادن به محصول

جزییات محصول

مرمت آثار هنری

به تعمیر و بازسازی آثار هنری با استفاده از تجهیزات مدرن و فنون تعمیرات به‌طوری‌ که خدشه‌ای به اصالت و هویت اثر هنری وارد نگردد، مرمت اثر هنری گفته می‌شود. این پیوند و تداوم نیاز به بازآفرینی و باززنده‌سازی اثر هنری در طول زمان دارد. در واقع مرمت به شکلی کامل‌کننده ی تمام هنرهایی است که زمان را تجربه می‌کنند .مرمت اثر هنری در تداوم زمان معنا می‌گردد و به هیچ دوره تاریخی معینی تعلق ندارد.در هر زمانی ارزش های محتواییش را سازگار با درک و فهم انسان تجربه می‌کند.

نقاشی‌ها به محض اینکه نقاش، کشیدن آن‌ها را تمام می‌کند، شروع به تغییر می‌کنند. تاثیرات پیری طبیعی، نور، گرما و رطوبت، آسیب‌های تصادفی و توجهات بعضا لازم و اکثرا ناخوشایند صاحبان، مجموعه‌دارها و مرمت‌گران همگی به تدریج به نقاشی آسیب می‌رسانند.

مرمت آثار هنری (کوزه سفالی)

مرمت آثار هنری-کوزه سفالی

در این فایل مرمت کوزه سفالی که در 5 مرحله صورت می گیرد به طور کامل و با عکس های متعدد از هر مرحله مورد بررسی قرار گرفته است. در مرحله ابتدایی با شکستن بخشی از کوزه و سعی برای ساخت تکه شکسته شده با استفاده از متریال های گوناگون با سمباده کشی در راستای تطابق هرچه بیشتر بخش مرمت شده با شکل کوزه مراحل مرمت این کوزه سفالی به اتمام می رسد.

بوم سازی

بوم سازی

مواد لازم برای ساختن بوم به روش سنتی : پارچه کرباس ،پارچه مل مل ، پارچه مطقال ، سفیداب قلع ، سریشم، عسل ، میخ کفاشی ، چارچوب 40*30  فنل

مرحله اول :ابتدا پارچه کرباس را شسته پس از خشک شدن اتو کشیده و  پارچه را با شکل محکمی نصب می کنیم (میخ ها را در همه طرف می کوبیم).

مرحله دوم :سطح پارچه کرباس را با ترکیبی از فنل ، سفیداب قلع – عسل و سرشیم  آغشته می کنیم. و این کار را سه بار و هر بار پس از خشک شدن مرحله قبلی تکرار می کنیم تا بوم محکم تری داشته باشیم.

مرحله سوم :طرح انتخاب شده را بر روی کاغذ پوستی می اندازیم و با وسیله ای نوک تیز دور تا دور طرح را سوراخ می نماییم.

مرحله چهارم :پودر رنگ درون قطعه ی کوچکی پارچه مل مل می گذاریم. و دور تا دور آن را می بندیم. طرح را به وسیله ی پودر رنگی که از پارچه خارج می شود بر روی سوراخ های کاغذ پوستی تا طرح بر روی بوم منتقل شود کاغذ را برداشته و به وسیله ی یک قلم موی مرطوب خطوط را به هم متصل می کنیم.

مرحله پنجم :رنگ ها را مطابق شکل اصلی به وسیله ی رنگ و روغن بر روی بوم پیاده می کنیم.

مرحله ششم :دو قسمت از کار را به وسیله ی کاتر جدا نموده و برای مرمت آماده می کنیم .

مرمت آثار هنری (پوستر یک نقاشی کلاسیک)

مرمت آثار هنری (پوستر نقاشی)

پیر شدن طبیعی در ذات مواد نقاشی است. پیگمنت‌‌ها محو می‌شوند و تغییر رنگ می‌دهند. ویژگی‌های واسط رنگ تغییر می‌کند و رنگ را شفاف‌تر نشان می‌دهد. الگوهای ترک‌خوردگی با خشک شدن رنگ گسترش می‌یابند و منقبض می‌شوند. و با پایه حرکت می‌کنند. برخی از این تغییرات مشهود هستند و برخی نامحسوسند. در حقیقت محو شدن پیگمنت‌ ها پدیده‌ای متداول است.

مرمت این پوستر نقاشی در 10 مرحله صورت می گیرد. که به طور کامل و با عکس از هر مرحله به نمایش گذاشته شده است.در مرحله ابتدایی نقاشی انتخاب شده را در سایز 40*30 بر روی فیبر به وسیله ی چسب چوب رقیق شده با آب می چسبانیم. و در مرحله انتهایی مرحله مورد نظر برای مرمت را به وسیله ی یکی از بتونه ها ( گچی- سنتی – اکرولیک )پر می کنیم. سمباده زده و به روش هاشور مطابق با طرح اصلی نقش را پیاده می کنیم.

 

این پاورپوینت برای دانشجویان رشته هنر و گرافیک مناسب می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به دیگر فایل های موجود در سایت هفت برگ مراجعه فرمایید.برخی از مطالب موجود در سایت به شرح زیر می باشد:

پاورپوینت کاربردهای اثر هنری

پاورپوینت تاثیر سفالگری در پرورش خلاقیت کودکان

بررسی پوسترهای مینیمال

پایان نامه رشته گرافیک با عنوان گذری بر پوستر ایران و جهان

پاورپوینت سیر تحول پوستر از قرن هفدهم تا قرن بیستم در غرب

پاورپوینت تجزیه و تحلیل پوسترهای استاد بیژن صیغوری

پاورپوینت پوستر اپرای وستک آلبن برگ

گزارش کارآموزی رشته نقاشی(نقاشی روی پوست و چرم)

تاثیر تایپوگرافی بر پوسترهای دوران معاصر

پاورپوینت پوستر صلح اثر کاظم بکائی

قالب فایل پاورپوینت 38 اسلاید(قابل ادیت)
محتوای این فایل شامل:
مرمت کوزه سفالی
مراحل مرمت کوزه سفالی
بوم سازی
مراحل بوم سازی
مرمت پوستر یک نقاشی کلاسیک
مراحل مرمت پوستر
و…

8500 تومان – خرید

محصولات مرتبط

طراحی گرافیک محیطی حافظیه

شامل 0 فروش 18000 تومان

رابطه هنر مدرن و نقاشی کودکان

شامل 0 فروش 13000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

لینک های مفید

جواز های ما

تعداد کاربران 361 عدد
تعداد محصولات 1416 عدد
تعداد نوشته ها 7 عدد