دنیل لیبسکیند و بررسی آثار معماری اش -سبک معماری دیکانستراکشن در آثاردنیل لیبسکیند

سایت تخصصی هفت برگ بهترین مرجع پایان نامه ، آموزش و ارائه دهنده مقالات تخصصی

پاورپوینت زندگی نامه و بررسی آثار معماری دنیل لیبسکیند

قیمت محصول 28000 تومان

آسان خرید کنید

تضمین کیفیت فایل

پشتیبانی 24 ساعته

28000 تومان – خرید

0 خرید

۰دیدگاه

بررسی آثار دنیل لیبسکیند

رتبه دادن به محصول

جزییات محصول

دنیل لیبسکیند

دنیل لیبسکیند در لهستان به دنیا آمد.او مدتی موسیقی خواند ولی آن را رها کرده و با تحصیل در رشته معماری در آمریکا فارغ التحصیل شد. وی در ابتدا برای مدتی به عنوان متخصص نظریه پردازی در ارتباط با حرکت دیکانستراکشن به عنوان علاقه شخصی اش در توسعه طراحی از طریق فلسفه و موسیقی مطرح بود.در دنیای معماری تعداد کمی از طرحان می توانند ادعا کنند که سبک دقیق و واضح تری نسبت به دنیل لیبسکیند دارند. از ویژگی های شناخته شده طراحی دنیل لیبسکیند می توان به استفاده از شکل های زاویه دار، سطوح متقاطع و استفاده مکرر از پنجره های اریب  در طراحی نمای ساختمان ها اشاره کرد.او عمدتا ساختمان های موسسات بزرگ فرهنگی مثل موزه ها و نمایشگاه ها  و هم چنین آسمان خراش ها و مراکز خرید معروفی را طراحی کرده است.

آثار دنیل لیبسکیند

موزه هنر دنور

موزه هنر دنور-دنیل لیبسکیند

در سال ١٩١۶به نام انجمن هنر دنور تغییر نام داد.در سال ١٩۵۴ به اولین ساختمان هدفمند ساخته شده که امروزه مردگان و نیک نامیده می شود منتقل گردید.قبل از ساخت موزه گوگنهایم بیلبائو ،مسئولان موزه پیش بینی  کردند که برای جذب جمعیت به یک معمار با سابقه بین المللی نیاز است.شرکت  جیمز دو برج با پوشش تایل های شیشه ای منعکس کننده متصل به هم طراحی کرد،که با 28 وجه کنگره دار و پنجره های کوچک،فرم قوی ساختمان های قرون وسطا را به خاطر می آورد.این ساختمان یک نیروی گریز از مرکز ایجاد می کند.در همسایگی این مجموعه،ساختمان الحاقی مایکل گریوز به کتابخانه مرکزی  دنور قرار دارد که در سال 1995 ساخته شده است.

این ساختمان ترکیبی با مقیاس  بزرگ از طبل های چند تایی و بلوک های شیشه ای است که جنبه گریز از مرکزی  به پارک می افزاید.مصالح استفاده شده در ساختمان به زمان حال تعلق دارد مثلا استفاده از ورق های تیتانیوم در نما و این نوگرایی ، بخش سنتی شهر دنور را به قرن بیست و یکم پیوند داده است.ارتباط نزدیک و پاسخ به بازه بزرگی از تنوع نورها ، رنگ آمیزی ، اثرات فضایی ، دما و شرایط آب و هوایی، از چالش های ساختمان موزه هنر دنور بوده است.

موزه یهود برلین

موزه یهود برلین-دنیل لیبسکیند

دنیل لیبسکیند برای طراحی این مجموعه به مظاهر و نشانه‌های بارز زندگی یهودی‌ها توجه کرده است. وی این مظاهر را به صورت شکل‌های هندسی زاویه‌دار طراحی کرده‌ است که به آن ها عبارت «ماتریس خرد ستیزی» نسبت می‌دهد. به همین دلیل ساختمان جدید و الحاقی موزه در تضاد کامل با ساختمان قدیم موزه است. این تضاد به نوعی نمایان‌گر مفاهیمی چون جنگ و صلح، ظلم و ظالم، شکست و پیروزی و… است.

فرم ساختمان همچون ستاره داوودی است که در هم ریخته شده است. نمای ساختمان پر از خطوط عمودی، افقی و مورب تو خالی است.لیبسکیند در ساختار سیرکولاسیون موزه، سه مسیر را طراحی کرده است. این مسیرها از سه مفهموم ویرانی (مرگ)، سرگردانی (تبعید) و وجود (تداوم) سرچشمه می‌گیرند که همواره با زندگی یهودیان آلمان پیوند داشته‌اند.

 

ساختمان مسکونی ویترا در سائوپائولو

ساختمان مسکونی ویترا-دنیل لیبسکیند

معماری و طراحی این برج مسکونی توسط استودیوی معماری دنیل لیبسکسند در یکی از معابر اصلی شهر سائوپائولو صورت گرفت. این پروژه، اولین ساختمان طراحی شده توسط  دنیل لیبسکیند در آمریکای جنوبی است. این برج مسکونی در هر طبقه دارای یک آپارتمان مسکونی است. دو طبقه ی نهایی نیز به پنت هاوسی دوبلکس اختصاص یافته است.

ایده ی اصلی طراحی از خود شهر سائوپائولو و فرهنگ رنگارنگ و پویای مردم برزیل اتخاذ شده است. در لابی داخل مجتمع، میز پذیرش از بتن درجا ساخته شده و در طراحی داخلی مصالح بتن و چوب در ترکیب با یکدیگر به کار رفته اند. این مجتمع مسکونی دارای برخی ملاحظات معماری پایدار از جمله سیستم جمع آوری و تصفیه ی آب باران و پانل های خورشیدی برای گرم کردن آب می باشد. همچنین استفاده از مصالح پایدار باعث کاهش انرژی مصرفی دستگاه های تهویه ی مطبوع شده است.

دیگر آثار دنیل لیبسکیند

خانه Felix Nussbaum – اوشنابراک، آلمان

 موزه صنعت مدرن – ووهان، چین

موزه رویال اونتاریو – تورنتو، کانادا

 موزه جنگ – منچستر، انگلستان

ساختمان کوبوگن – درسلدورف، آلمان

 مرکز تجاری کریستال

ساختمان مرکز کنگره بلژیک – مانس، بلژیک

غرفه وانک – میلان، ایتالیا

این پاورپوینت برای دانشجویان رشته معماری مناسب می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه از دیگر فایل های موجود در سایت هفت برگ دیدن فرمایید:

قالب فایل پاورپوینت 38 اسلاید (قابل ادیت)
محتوای این فایل شامل:
زندگینامه دنیل لیبسکیند
موزه هنر دنور
معرفی پروژه
تاریخچه ی موزه
مصالح
فضای داخلی موزه
موزه یهود برلین
ساختمان مسکونی ویترا در سائوپائولو
خانه Felix Nussbaum – اوشنابراک، آلمان
موزه صنعت مدرن – ووهان، چین
موزه رویال اونتاریو – تورنتو، کانادا
موزه جنگ – منچستر، انگلستان
ساختمان کوبوگن – درسلدورف، آلمان
مرکز تجاری کریستال
ساختمان مرکز کنگره بلژیک – مانس، بلژیک
غرفه وانک – میلان، ایتالیا
و…

28000 تومان – خرید

محصولات مرتبط

کرسی چینی

شامل 0 فروش 13000 تومان
نانو فناوری در ساختمان سازی

پاورپوینت نانو فناوری در معماری

شامل 0 فروش 19000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

لینک های مفید

جواز های ما

تعداد کاربران 881 عدد
تعداد محصولات 1568 عدد
تعداد نوشته ها 7 عدد