برج آکنده و کاربرد و ساختار آن در قالب پاورپوینت ویژه دانشجویان رشته صنایع شیمیایی

سایت تخصصی هفت برگ بهترین مرجع پایان نامه ، آموزش و ارائه دهنده مقالات تخصصی

پاورپوینت برج آکنده

قیمت محصول 4000 تومان

آسان خرید کنید

تضمین کیفیت فایل

پشتیبانی 24 ساعته

4000 تومان – خرید

0 خرید

۰دیدگاه

برج آکنده

رتبه دادن به محصول

جزییات محصول

برج آکنده مشتمل به یک ستون استوانه ای یا برج است که خود این بخش در برگیرنده: ورودی گاز و فضای توزیع در پائین، ورودی مایع و توزیع کننده در بالا، خروجی گاز و مایع به ترتیب در بالا و پائین، و توده ای از مواد جامد بی اثر موسوم به آکنه که وزن آنها را یک صفحه تحمل می کند، می باشد.از سایت هفت برگ برای دانشجویان رشته صنایع شیمیایی موضوع  گزارش کارآموزی رشته صنایع شیمیایی کاربرد شیمی در صنعت پلیمر در دسترس می‌باشد.

برج آکنده

شیوه کار برج آکنده

در دستگاههای برج آکنده، مایع و گاز با هم در تماس مداوم هستند. برای ایجاد سطح تماس بیشتر، داخل برج را از پرکنها پر می کنند، مایع نیز از بالای برج وارد می شود و در اثر عبور از روی پرکنها سبب ایجاد سطح تماس زیری بین دو فاز می شود.

ساختار پرکنها در برج

ساختار پرکنها باید طوری باشد که نسبت سطح خارجی آن به حجمی که اشغال می کند بزرگ باشد تا در کمترین حجم، بیشترین سطح تماس را ایجاد کند.دستگاه مورد استفاده در اینجا از نوع تصفیه ناپیوسته است. چهار هیتر به مخزن برج متصل هستند که در پایین آن قرار گرفته اند و آن را گرم می کنند. ارتفاع پرکنها ft6 و قطر داخلی برج in 3 می باشد. بخار پس از عبور از داخل برج به کندانسور می رسد و پس از مایع شدن ، به حالت total reflux به برج وارد می شود. به این ترتیب ، مایعی که از بالا وارد می شود با بخاری که به سمت بالا در حرکت است تماس پیدا می کند. مایع برگشتی از یک splitter box که برای تقسیم مایع برگشتی به برج به کار می رود، می گذرد.

بررسی مواد موجود در دستگاه

در این دستگاه مخلوط آب و الکل وجود دارد، که در انتها غلظت الکل در بالای برج 79% و در پایین برج به 40% می رسد. نمونه برداری زمانی انجام می شود که دستگاه به حالت steady state رسیده باشد. زمان پر شدن بشر در بالای برج 7 ثانیه و در پایین برج 13 ثانیه خواهد بود. در جذب گاز، یک بخار انحلال پذیر به کمک مایعی که گاز حل شونده در آن کم و بیش انحلال پذیر است، از مخلوط آن با یک گاز بی اثر جدا می شود. به عنوان مثال می توان شستشوی آمونیاک را از مخلوط آمونیاک- هوا مثال زد.

 

مشخصات فایل
قالب پاورپوینت با فرمت pptx
تعداد اسلاید 11 با حجم (139 KB)
پاورپوینت مناسب دانشجویان رشته صنایع شیمیایی
تعریف برج آکنده
شیوه کار برج آکنده
ساختار پرکن ها در برج
نمونه ایرانی برج آکنده
4000 تومان – خرید

محصولات مرتبط

گزارش کارآموزی کارخانه آرد خوشه

شامل 0 فروش 11000 تومان

دستگاه خشک کن

شامل 0 فروش 30000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

لینک های مفید

جواز های ما

تعداد کاربران 881 عدد
تعداد محصولات 1568 عدد
تعداد نوشته ها 7 عدد