شتر-معماری-پاورپوینت-هفت برگ-انسان-طراحی-آنالیز خطی شتر-ایلاستریتور-حیوانات-طبیعت-

سایت تخصصی هفت برگ بهترین مرجع پایان نامه ، آموزش و ارائه دهنده مقالات تخصصی

پاورپوینت انسان طراحی_معماری( با استفاده از آنالیز خطی شتر)

قیمت محصول 68000 تومان

آسان خرید کنید

تضمین کیفیت فایل

پشتیبانی 24 ساعته

68000 تومان – خرید

0 خرید

۰دیدگاه

شتر

رتبه دادن به محصول

۰ votes, average: ۰.۰۰ out of ۵۰ votes, average: ۰.۰۰ out of ۵۰ votes, average: ۰.۰۰ out of ۵۰ votes, average: ۰.۰۰ out of ۵۰ votes, average: ۰.۰۰ out of ۵
Loading...

جزییات محصول

طراحی معماری

با مطالعه تاریخ و پیشینه معماری موجود در هر زمینــه، به شــناخت الگوهــا پرداخته و این الگوها کــه گاه با عنوان گونــه، مــدل شــناخته میشــوند مولد اولیــه ای برای شــکل گیری معمــاری خواهنــد بــود. بــه دلیــل شناســایی و کاربرد الگوهــا در ایــن روش اســت کــه میتــوان واژه الگــوواره را بــرای آن برگزیــد.گونــه تصویــری نیســت کــه بتــوان آن را کپی کرد یــا اینکــه بتــوان بطــور کامــل بــرای ســاخت یــک مــدل از آن تقلیدنمود. بلکه گونه، ایده یا مفهومی نمادین است که در این عناصرشــکل گیری اثر مــورد اســتفاده قــرار میگیرند. این روش بر اســاس آزمــون و خطــا، مطالعــات طراحــی و بــا اســتفاده از دیا گرام هــای تحلیلــی بــه طراحــی میرســد. نگــرش اقلیمــی و زمینه گرایــی و منطقه گرایــی واکنش به ســایت، زیرمجموعه هایــی از این روش هســتند.در این پاورپوینت با تحلیل خصوصیات شتر و آنالیز خطی شتر به طراحی معماری می پردازیم.

شتر 

حیوانی است نیرومند و تنومند با توش و توان بالا از خانواده شتران؛ شبه نشخوارکننده و با دست و گردنی دراز. بر پشت خود یک ویا دو کوهان دارد که ساختارش از پیه و چربی است.

  • در دین اسلام گوشت او حلال است. اما ذبح آن با دیگر جانوران حلال گوشت متفاوت است و آن را نحر (بریدن گلو) می‌کنند و اگر سر آن را مانند گوسفند پیش از نحر ببرند گوشت آن حلال نیست.
  • شیرش نیز نوشیده می‌شود ولی بیشتر کاربرد بارکشی دارد. پشم و پوستش نیز برای ریسندگی و پارچه‌بافی و کفش‌دوزی کاربرد دارد. نشخوار گونه‌های دیگری از شتران نیز در آمریکای جنوبی زندگی می‌کنند، به نام‌های لاما، آلپاکا، گواناکو که دارای کوهان نیستد.
  • خصوصیات

  • لب هایش  دارای گسترش حرکتی خوبی است و لب بالائی به دو بخش تقسیم شده‌است.در این حیوان نیز، همانند دیگر نشخوارکنندگان برروی فک پایینی اش تنها دندان پیشین وجود دارد.دهانش همیشه باز است و حیوان آواهای بلند و آزار دهنده‌ای از خود درمی‌آورد که کمک می‌کند حیوان در برابر تشنگی مقاومت کند.
  • در بالای پس سر خود غده‌ای نرم و مرطوب دارد که برگرده ترشحی آن در هنگام مستی شتر است. در حالی که بقیه اجزای بدن بی بر و برگرد خشک می‌باشد. در ناحیه مفصل پاها، پوستش کلفت و خشن می‌گردد که به آن پینه می‌گوییم. این پینه‌ها بیشتر در جاهائی از بدن مشاهده می‌گردد که شتر بر روی آن ها می‌نشیند تا باقی بدن خود را از اصطکاک با زمین محافظت نماید و هم چنین شتر در ناحیه جناغ سینه نیز پینه بزرگی دارد که شتر را در هنگام نشستن بر روی زمین در حفظ تعادل کمک می‌رساند. کوهان شتر یک توده چربی است.
  • پاهایش به گونه‌ای تکامل افته‌است که حیوان را در هنگام راه رفتن بر روی شن‌های نرم یاری کند.اما سم‌های حیوان واضح و آشکار نبوده و در داخل بافت کراتینه کف پا فرار گرفته‌است. کف پا محکم بوده و دارای ناخن‌های سخت و کوتاهی در مقدمه است و هنگامی که کف پا بر روی زمین گذاشته می‌شود به خوبی منبسط می‌گردد و انگیزه تثبیت پا بر روی شن‌ها می‌گردد و این در حالی است که شتر با سختی فراوان بر روی زمین‌های گلی و لغزنده راه می‌رود.

 

این پاورپوینت برای دانشجویان رشته معماری مناسب می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه طراحی و معماری به سایت هفت برگ مراجعه فرمایید:

قالب فایل پاورپوینت 68 اسلاید (قابل ادیت)

محتوای این فایل شامل:

درباره شتر

خصوصیات شتر

نامگذاری

طرح اصلی حیوان بصورت رنگی

انالیز اولیه

اسکن شده

  • طرح های خلاقیتی اجرا شده
  • پترن

و…

68000 تومان – خرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعداد کاربران 220 عدد
تعداد محصولات 645 عدد
تعداد نوشته ها 7 عدد