طراحی خطی شتر در ایلاستریتور و تاثیر استفاده از الگوهای خطی در طراحی معماری

سایت تخصصی هفت برگ بهترین مرجع پایان نامه ، آموزش و ارائه دهنده مقالات تخصصی

پاورپوینت انسان طراحی معماری( با استفاده از آنالیز خطی شتر)

قیمت محصول 68000 تومان

آسان خرید کنید

تضمین کیفیت فایل

پشتیبانی 24 ساعته

68000 تومان – خرید

0 خرید

۰دیدگاه

شتر

رتبه دادن به محصول

جزییات محصول

طراحی معماری

با مطالعه تاریخ و پیشینه معماری موجود در هر زمینــه، به شــناخت الگوهــا پرداخته شده است. و این الگوها کــه گاه با عنوان گونــه، مــدل شــناخته می شــوند مولد اولیــه ای برای شــکل گیری معمــاری خواهنــد بــود. بــه دلیــل شناســایی و کاربرد الگوهــا در ایــن روش اســت کــه می تــوان واژه الگــوواره را بــرای آن برگزیــد.گونــه تصویــری نیســت کــه بتــوان آن را کپی کرد یــا اینکــه بتــوان بطــور کامــل بــرای ســاخت یــک مــدل از آن تقلید نمود. بلکه گونه، ایده یا مفهومی نمادین است که در این عناصرشــکل گیری اثر مــورد اســتفاده قــرار می گیرند. این روش بر اســاس آزمــون و خطــا، مطالعــات طراحــی و بــا اســتفاده از دیاگرام هــای تحلیلــی بــه طراحــی می رســد. نگــرش اقلیمــی و زمینه گرایــی و منطقه گرایــی واکنش به ســایت، زیرمجموعه هایــی از این روش هســتند.در این پاورپوینت با تحلیل خصوصیات شتر و آنالیز خطی شتر به طراحی معماری می پردازیم.

شتر 

آنالیز خطی شتر

حیوانی است نیرومند و تنومند با توش و توان بالا از خانواده شتران؛ شبه نشخوارکننده و با دست و گردنی دراز. بر پشت خود یک و یا دو کوهان دارد که ساختارش از پیه و چربی است.

در دین اسلام گوشت او حلال است. اما ذبح آن با دیگر جانوران حلال گوشت متفاوت است و آن را نحر (بریدن گلو) می‌کنند و اگر سر آن را مانند گوسفند پیش از نحر ببرند گوشت آن حلال نیست.

شیرش نیز نوشیده می‌شود ولی بیشتر کاربرد بارکشی دارد. پشم و پوستش نیز برای ریسندگی و پارچه‌بافی و کفش‌دوزی کاربرد دارد. نشخوار گونه‌های دیگری از شتران نیز در آمریکای جنوبی زندگی می‌کنند، به نام‌های لاما، آلپاکا، گواناکو که دارای کوهان نیستد.

خصوصیات

لب هایش دارای گسترش حرکتی خوبی است.در این حیوان نیز، همانند دیگر نشخوارکنندگان برروی فک پایینی اش تنها دندان پیشین وجود دارد.دهانش همیشه باز است و حیوان آواهای بلند و آزار دهنده‌ای از خود درمی‌آورد که کمک می‌کند در برابر تشنگی مقاومت کند.

در بالای پس سر خود غده‌ای نرم و مرطوب دارد که برگرده ترشحی آن در هنگام مستی شتر است. در حالی که بقیه اجزای بدن بی بر و برگرد خشک می‌باشد. در ناحیه مفصل پاها، پوستش کلفت و خشن می‌گردد که به آن پینه می‌گوییم. این پینه‌ها بیشتر در جاهایی از بدن مشاهده می‌گردد که شتر بر روی آن ها می‌نشیند تا باقی بدن خود را از اصطکاک با زمین محافظت نماید.شتر در ناحیه جناغ سینه نیز پینه بزرگی دارد که در هنگام نشستن بر روی زمین در حفظ تعادل به او کمک می‌رساند.

پاهایش به گونه‌ای تکامل یافته‌ است که حیوان را در هنگام راه رفتن بر روی شن‌های نرم یاری کند.اما سم‌های حیوان واضح و آشکار نبوده و در داخل بافت کراتینه کف پا فرار گرفته‌است. کف پا محکم بوده و دارای ناخن‌های سخت و کوتاهی در مقدمه است و هنگامی که کف پا بر روی زمین گذاشته می‌شود به خوبی منبسط می‌گردد و انگیزه تثبیت پا بر روی شن‌ها می‌گردد و این در حالی است که شتر با سختی فراوان بر روی زمین‌های گلی و لغزنده راه می‌رود.

یکی از نمونه های طراحی خطی در ایلاستریتور:

شتر در ایلاستریتور

 

این پاورپوینت برای دانشجویان رشته هنر و معماری مناسب می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه طراحی و معماری به دیگر فایل های موجود در سایت هفت برگ مراجعه فرمایید.

قالب فایل پاورپوینت 68 اسلاید (قابل ادیت)

محتوای این فایل شامل:

درباره شتر

خصوصیات شتر

نام گذاری

طرح اصلی حیوان به صورت رنگی

آنالیز اولیه

اسکن شده

طرح های خلاقیتی اجرا شده

پترن

و…

68000 تومان – خرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

لینک های مفید

جواز های ما

تعداد کاربران 374 عدد
تعداد محصولات 1423 عدد
تعداد نوشته ها 7 عدد