مقاله جعل و تزویر در حسابداری مخصوص دانشجویان رشته حسابداری

سایت تخصصی هفت برگ بهترین مرجع پایان نامه ، آموزش و ارائه دهنده مقالات تخصصی

مقاله جعل در حسابداری

قیمت محصول 13000 تومان

آسان خرید کنید

تضمین کیفیت فایل

پشتیبانی 24 ساعته

13000 تومان – خرید

0 خرید

۰دیدگاه

جعل در حسابداری

رتبه دادن به محصول

جزییات محصول

دانشجویان رشته حسابداری باید با مقوله جعل آشنا شوند؛ و نقش آن را در جامعه بفهمند؛ و خطراتی که در پی دارد را بشناسند؛ و قاعده و  قوانین انجام این جرم را بدانند. در مقاله ارائه شده از سایت هفت برگ، جعل در حسابداری را مورد بحث قرار خواهد؛ و از جنبه‌های مختلف قانونی آن را مورد بررسی قرار می‌دهد. گزارش کارآموزی حسابداری در شرکت بیلان حساب عصر و گزارش کارآموزی رشته حسابداری در شهرداری از این سایت برای دانشجویان رشته حسابداری و علاقمندان قابل دسترس است.

بررسی نقش جعل در جامعه:

مردم باید این اطمینان را داشته باشند؛ که وقتی از نوشته‌ای استفاده می‌کنند؛ و یا به سندی استناد می‌کنند؛ آن سند اصیل است. این تزویر، نظم اجتماع را بر هم می‌زند. با این که این جرم در واقع تصاحب مال غیر می‌شود؛ این جرم را در دسته جرایم علیه اموال قرار نداده‌اند؛ بلکه جزء دسته جرایم علیه امنیت و آسایش عمومی می‌دانند؛ یعنی بیش از آن که به جنبه‌ی مالی آن توجه شود؛ جنبه‌ی غیر مالی و خطری که برای اجتماع دارد؛ مد نظر قرار گرفته شده است. برای مثال: هنگامی که قاضی تحقیق در ثبت گفته‌های متهم به جای جمله‌ی «اتهامات را قبول ندارم» بنویسد «اتهامات را قبول دارم» موجب بی‌اعتقادی مردم نسبت به دستگاه قضایی می‌شود. به همین دلیل این جرم را بایستی در زمره جرایم علیه امنیت و آسایش عموم بدانیم. جعل موجب سلب اعتقاد مردم نسبت به اسناد و نوشته‌های خصوصی و عمومی می‌گردد.

مجازات جرم :

مجازات کسانی که مرتکب جعل، معنوی شده‌اند را ماده 534 قانون مجازات این گونه مقرر کرده است: «در این جرم علاوه بر مجازات‌های اداری و میزان خسارات وارده به حبس و جزای نقدی محکوم خواهند شد». و اگر کسی که مرتکب این جرم شده بخواهد از سند مجعول استفاده کند. مجازات جداگانه‌ای برای آن در نظر گرفته می‌شود و علاوه بر جبران خسارت وارده به حبس و جزای نقدی محکوم خواهد شد. (ماده 535 قانون مجازات)

جعل در حسابداری

فایل ورد با 18 صفحه و حجم (445 KB) (قابل ادیت)
محتوای این فایل شامل:
مقدمه
چکیده
فصل اول
تعریف جعل
عنصر قانونی
عنصر مادی
اضرار به غیر
عنصر معنوی یا روانی
فصل دوم
مجازات جرم جعل
تعدد و تکرار در جعل
گذشت شاکی
جعل و سایر جرایم
نتیجه گیری
منابع

13000 تومان – خرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

لینک های مفید

جواز های ما

تعداد کاربران 264 عدد
تعداد محصولات 1091 عدد
تعداد نوشته ها 7 عدد