تحلیل و بررسی معماری چین و مهم ترین بناهای به جا مانده از معماری چینی

سایت تخصصی هفت برگ بهترین مرجع پایان نامه ، آموزش و ارائه دهنده مقالات تخصصی

معماری چین

قیمت محصول 12000 تومان

آسان خرید کنید

تضمین کیفیت فایل

پشتیبانی 24 ساعته

12000 تومان – خرید

0 خرید

۰دیدگاه

معماری چین

رتبه دادن به محصول

جزییات محصول

چین

سرزمین چین در دورترین قسمت شرقی آسیا جای گرفته است و از هندوستان به وسیله ی کوهستان های بلند جدا شده است.نواحی جلگه ای بیشتر در شمال شرقی قرار دارند و حاصل خیز ترین بخش چین در همین نواحی می باشد که از قدیمی ترین ایام مسکونی بوده است.سابقه زندگی در سرزمین چین به حدود 600 هزار سال پیش برمی گردد.به نظر می رسد اولین انسان هایی که از آتش استفاده می کردند مردم باستان سرزمین چین بودند.زیرا وسایلی برای طبخ غذا از آن دوران در کنار بقایای استخوان های پیدا شده یافت شده است.اما تمدن چین مانند بقیه تمدن های دنیا در کنار رودخانه های یانگ تسه و خوانگ خه شکل گرفته است که این موضوع به دلیل اصلی نظریه پیدایش تمدن که همان کشاورزی بوده است دلالت می کند.در این سبک معماری توجه ویژه ای به معماری همساز با اقلیم شده است.

خانه چینی

خانه چینی

 

اولین سکونت ها گودال هایی به شکل دایره بودند که از مصالحی چون شاخ و برگ درختان در ساخت آن ها استفاده می شده است.با پیشرفت در فن خانه سازی  خانه ها بر روی زمین و از جنس خشت ساخته شدند.جنس بام از آجر و کاشی است.

معابد بودایی در معماری چین

به این معابد راه های طبیعی زیبایی منتهی می شود که معمولا سراریزهای پیچ در پیچ کشیده شده و با دروازه های آراسته ای به نام« پای لوش»مشخص شده است.یکی از بهترین زیارت گاه های بودائی معبد بودای خفته در نزدیکی کاخ تابستانی پکن است.مصالح عمده استفاده شده در معابد چوب و سنگ می باشد.در بیشتر معابد روی سقف بنایی به شکل کشتی قرار دارد.سقف ها غالبا شیروانی و از پوشش سفالی یا چوبی می باشند.

معبد بودایی Maytszishan

واقع شده در استان گانسو در شمال غرب چین قرار گرفته. در این معبد بیش از 7000 مجسمه و بیش از 1000 متر مربع نقاشی های دیواری قرار دارد. بلندترین مجسمه این معبد 16 متر طول دارد. تمام راه پله ها از چوب ساخته شده است.

معابد کنفسیوسی

معبد کنفوسیوسی کائوهِسیونگ

دارای طاق های باشکوه است که با ظرافت بسیار کنده کاری شده است.به طور کلی ستون های معابد، چوبی و سنگی است و غالباً به صورت ستون پیکره ای می باشد.

معبد کنفسیوس

طول معبد از جنوب به شمال 1000متر و مساحت آن 100 هزار متر مربع و دارای 500 اتاق می باشد. و مجموعه معماری باستانی با دامنه ای کوچک تر از شهر ممنوعه بیجینگ است و نمونه معماری معابد بزرگ باستانی چین می باشد.معبد کنفوسیوس دارای ۹ حیاطی است که اتاق های آن در اطراف قرار دارد و قصر داچن قصر سمت راست آن است.

مجموعه‌ای از معابد در بالای تپه تایشان

معبد بهشت در پکن، ساخته شده در قرن ۱۵ در سلسله مینگ

معبد بهشت در پکن

پاگودا

پاگودا ها چتری شکل،با تعداد طبقات فرد، از درون دارای پله های مارپیچ و گردان بودند. هم چنین محل مأموران حکومتی بود و جهت دعا و نیایش استفاده می شد، پیشگویان در آن طالع بینی می کردند و جهت وزش باد را مشخص می نمودند.

پاگودا تقلیدی از استوپای هندی است.با این تفاوت که به جای نقشه گرد از نقشه چهار گوش، شش، یا هشت ضلعی استفاده کردند.ارتفاع طبقات 90 متر و هر طبقه با قرنیزهای برجسته با برآمدگی که خطوط منحنی اش رو به آسمان کشیده می شدند مشخص می شد.

-سه پاگودای معبد چانگ شنگ

سه پاگودا معبد چانگ شنگ

-پاگودا معبد فونگ ساخته شده در سال ۱۰۵۶ در سلسله لیائوکه قدیمی‌ترین پاگودا چوبی در چین است.

-پاگودا لوبهه در هاینگزو ساخته شده در ۱۱۶۵ میلادی در سلسله شانگ 

-پاگودای گیانگ وایلد  ساخته شده در سال ۶۵۲ در سلسله تانگ

-نه برج پاگودا ساخته شده  در قرن ۸ میلادی در سلسله تانگ

-های سی گونگبی در شهر لینگسیا، گنسو

راز سربازان گلی

در نزدیکی شهر شیان، تپه عظیمی از میان خاک های زرد، در زیر این تپه مقبره نخستین امپرطوری چین قرار دارد.مجسمه جنگجویی در اندازه طبیعی از گل پخته لعاب نخورده می باشد.

بر اساس برآوردها، مجسمه های لشکر سفالین شامل بیش از ۸۰۰۰ سرباز، ۱۳۰ کالسکه نظامی و ۵۲۰ اسب میشود. در حفاری های دقیق و پیوسته از سال ۱۹۷۴ تاکنون، بیش از ۲۰۰۰ پیکره از زیر خاک بیرون آورده شده اند.مجسمه های لشکر سفالین با اندام و اندازه واقعی به عنوان «پاسداران معبد سلطنتی در چین باستان» مستقر شده بودند.پیکره سربازان بیش از دو هزار سال پیش به همراه امپراطور به خاک سپرده شدند تا بر پایه باوری قدیمی، در جهان پس از مرگ، نگهبان معبد سلطنتی امپراطور باشند و او را از گزند دشمنانش حفظ کنند.

دیوار بزرگ چین

دیوار بزرگ چین

مهم ترین آثار چینی‌ها دیوار چین است که تا به امروز پابرجاست. این دیوار از شمال شرق چین به سمت شمال غرب امتـــداد دارد که طول آن ۶۴۰۰ کیلومتر و ارتفاع دیــوار ۷ الی ۵/۷ متر است، عرض دیوار هم حدوداً ۵/۷ متر است، به فاصلــه هر چند متر برج های دیده بانی در دیوار بزرگ تعبیه گردیده‌است.دیوار دارای چهار دروازه بزرگ است، مصالح این دیوار از آجر و سنگ است، سازنده این دیوار “ شی هوانگ دی ” خاقــان “ بنیانگذار سلسله چین ” بود. این دیوار جهت حفاظت چین از هجـــوم اقوام بیابان گرد زرد پوست به نام “ هونها ” بوده‌است. این دیوار از قرن ۴ ق. م به صورت دیوارهای بریده از چینه و گل وجود داشته‌است ولی در زمان امپراطوری شی هوانگ دی، این دیوارهای مجــزا به یکدیگر متصل شد و از مصالح سنگ و آجر در آن استفاده کرد.

این پاورپوینت برای دانشجویان رشته معماری مناسب می باشد.برای دریافت فایل‌های همراستا در این زمینه از دیگر فایل های موجود در سایت هفت برگ دیدن فرمایید.

قالب فایل پاورپوینت 26 اسلاید (قابل ادیت)
محتوای این فایل شامل:
معماری چین
پیدایش چین
خانه چینی
معابد بودائی
معبد بودایی Maytszishan
معابد کنفسیوسی
معبد کنفسیوس
مجموعه‌ای از معابد در بالای تپه تایشان
معبد بهشت در پکن
پاگودا
سه پاگودای معبد چانگ شنگ
پاگودای گیانگ وایلد ساخته شده در سال ۶۵۲ در سلسله تانگ
پاگودای گیانگ وایلد ساخته شده در سال ۶۵۲ در سلسله تانگ
های سی گونگبی در شهر لینگسیا، گنسو
راز سربازان گلی
دیوار بزرگ چین
و…

12000 تومان – خرید

محصولات مرتبط

معماری یخچال ها

پاورپوینت بررسی معماری یخچال ها

شامل 0 فروش 27000 تومان
معماری سبز-معماری پایدار-بام سبز-هایتک

بررسی معماری سبز

شامل 0 فروش 16000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

لینک های مفید

جواز های ما

تعداد کاربران 270 عدد
تعداد محصولات 1153 عدد
تعداد نوشته ها 7 عدد