مطالعات طراحی فرهنگسرای نابیننایان(روشندلان) - اشتراک گذاری و فروش مطالب مختلف (PDF، مقالات ،پایان نامه)

سایت تخصصی هفت برگ بهترین مرجع پایان نامه ، آموزش و ارائه دهنده مقالات تخصصی

مطالعات طراحی فرهنگسرای نابیننایان(روشندلان)

قیمت محصول 80000 تومان

آسان خرید کنید

تضمین کیفیت فایل

پشتیبانی 24 ساعته

80000 تومان – خرید

0 خرید

۰دیدگاه

رتبه دادن به محصول

۰ votes, average: ۰.۰۰ out of ۵۰ votes, average: ۰.۰۰ out of ۵۰ votes, average: ۰.۰۰ out of ۵۰ votes, average: ۰.۰۰ out of ۵۰ votes, average: ۰.۰۰ out of ۵
Loading...

جزییات محصول

قالب فایل word -تعداد صفحات 86 صفحه – به انضمام تمامی فایلهای کد –

فرهنگ ، مقوله پیچیده و چند بعدی است . با بار ارزشی و علمی پر رنگی که در هاله یا هاله هایی از ابهام و گنگی فرورفته و همین امر ، شناختن آن را از هر جهت مشکل ساخته و می سازد .
انسان به عنوان خالق فرهنگ علاقه ویژه و رابطه تنگاتنگی با مخلوق خود دارد ، با تمام وجود به آن عشق می ورزد و با کمال میل و خرسندی همه چیز خود را در راه رشد ، تعالی و بالندگی اش نثار و قربانی می کند و تمام نیرو و تدبیر خود را برای جلوگیری از انحطاط و سقوطش به کار می گیرد .
درباره اهمیت فرهنگ همین بس که بدانیم برخی از محققان علوم انسانی در تعریف موجزی از انسان چنین گفته اند : ” انسان ، حیوانی با فرهنگ ”
انسان ، فرهنگ را می آفریند و فرهنگ به انسان پر و بال انسانی می بخشد و وجودش را پربار و هرچه انسانی تر و متعالی تر می سازد و لذا انسان بدون فرهنگ موجودی ماقبل انسانی و از هر جهت فقیر ، ناتوان و بی ریشه به شمار می آید و درست به همین جهت است که می گویند : ” انسان ، موجودی فرهنگی است و فرهنگ ، خاص انسان است ” .
صحبت از فرهنگ ، براستی صحبت از توانایی های خلاق انسان است و اشاره ای است به نقش سازنده ارزش ها و دیدگاه ها ، قدرت زبانی و بیان هنری و حکایتی است از همه اجتماعات کوچک و بزرگ که درگیر هنجارها و ضوابط اخلاقی و ایجاد امکانات تازه برای یک زندگی مناسب ترند .
اما اینکه فرهنگ چه مقوله ایست و چه معنا یا معناهایی را حمل می کند ، خود مبحث پیچیده ایست که پرداختن به آن در وسع علمی یک دانشجوی معماری و در حوصله این رساله نمی باشد . در هر حال ، وجود صدها معنی و تعریف از مقوله فرهنگ (هر سکوستس از 250 تعریف را نیز برای فرهنگ ذکر کرده اند) هر پژوهشگر یا حتی ناظری را شگفت زده و حیران می سازد . اما از آنجا که در جای جای این نوشته از این واژه ، استفاده فراوان شده است ، لذا خود را اخلاقاً ملزم می دانم که قبل از ورود به بحث ضمن توضیح در مورد این واژه ، مراد خود را از مفهوم فرهنگ مشخص کنم تا بر خواننده محترم معلوم باشد که چه معنایی از آن را در ضمن کاربرد این واژه ، در رساله ، در ذهن داشته ام .

80000 تومان – خرید

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعداد کاربران 220 عدد
تعداد محصولات 630 عدد
تعداد نوشته ها 7 عدد