پروژه ویژه دانشجویان رشته گرافیک با موضوع مدل سازی ابتدایی یک سیستم سرمایش شبانه

سایت تخصصی هفت برگ بهترین مرجع پایان نامه ، آموزش و ارائه دهنده مقالات تخصصی

مدل سازی ابتدایی یک سیستم سرمایش شبانه

قیمت محصول 25000 تومان

آسان خرید کنید

تضمین کیفیت فایل

پشتیبانی 24 ساعته

25000 تومان – خرید

0 خرید

۰دیدگاه

سیستم سرمایش

رتبه دادن به محصول

جزییات محصول

جهت بررسی سیستم سرمایش باید گفت فراهم کردن انرژی مورد نیاز برای هر کشور ضروری است. و به پیشبرد اقتصاد و بالا رفتن سطح امنیت آن کمک می‌کند. انسان قرن‌ها از سوخت‌های تجدید ناپذیر مانند سوخت‌های فسیلی استفاده کرده است. که باعث گرمتر شدن جهان و آلودگی هوا شده است. در خواست برای تهویه و تبرید هوا افزایش داشته است و انرژی لازم برای آن ، مصرف بخش بزرگی از انرژی، بخصوص در مناطق با آب و هوای گرم است. پس پیدا کردن روش‌هایی برای تامین این انرژی با استفاده از انرژی های تجدید پذیر( انرژی خورشیدی) و پاک بسیار مهم است. گرمایش جهانی به علت متراکم شدن گازهای تولیدشده از سوختن سوخت‌های فسیلی و دیگر گازها مانند متان، کلروفلوئورکربن ها، بخار آب و … در اتمسفر پایینی رخ می‌دهد.

انواع سیستم سرمایش

سرمایش تشعشعی
سرمایش تهویه ای
سرمایش تبخیری

تشعشعی

اگر چه با اجرای قوانین سختگیرانه در مصرف انرژی در بخش گرمایش رشد مصرف انرژی در این بخش تا حدی مهار شده است اما مصرف انرژی در بخش سرمایش تا حد قابل ملاحظه ای افزایش یافته و این روند در حال ادامه است. یک راه حل ممکن در این زمینه استفاده از سرمایش غیر فعال است. در سرمایش غیر فعال روش های اصلی دفع حرارت عبارتند از: سرمایش به کمک زمین بر اساس استفاده از خاک، سرمایش تبخیری و جابجایی با استفاده از هوا به عنوان چاه حرارتی و سرمایش تشعشعی با استفاده از آسمان. اساس سرمایش تشعشعی بر مبنای دفع حرارت به وسیله صدور تشعشع حرارتی با طول موج بلند از یک ساختمان به آسمان شب که دارای دمایی پایین تر از دمای محیط می باشد استوار است.

تهویه‌ای

تهویه عبارت است از تعویض هوای گرم و مرطوب با هوای تازه. در فرآیند تهویه ، رقیق کردن هوای داخل ساختمان باعث افزایش کیفیت هوا و خنک کاری میشود. روش های غیرفعال از قبیل بادگیر و هواکش خورشیدی نمونه هایی از سرمایش تهویه ای هستند. از معایب عمده این روش، می توان به تحت تاثیر بودن تغییرات دمایی و سرعت باد به ساعات روز و همچنین افزایش تعداد ساختمان ها و در نتیجه محدودیت عبور باد از روی ساختمان اشاره کرد.

 

تبخیری

با توجه به اینکه تبخیر ذاتاً یک فرآیند گرماگیر است، از پدیده تبخیر می توان به عنوان جاذب گرما به صورت طبیعی استفاده نمود. به این صورت که گرمای نهان لازم برای تبخیر آب توسط گرمای محسوس هوا تامین می شود. روش سرمایش تبخیری، خود به دو روش مستقیم و غیر مستقیم تقسیم بندی می شود. در روش مستقیم با عبور هوا از یک محیط مرطوب ، دمای هوا کاهش می یابد. در واقع گرمای موجود در هوا صرف تبخیر آب می شود، اما در روش غیر مستقیم بخار هوای ثانویه با استفاده از آب خنک می شود و این بخار هوای خنک شده وارد مبدل حرارتی می شود و بخار هوای اولیه ورودی را خنک می کند

 

سیستم‌های سرمایش تابشی

سیستم‌های سرمایشی تابشی امروزه برای کاهش مصرف انرژی در ساختمان ها و همچنین برای ایجاد شرایط مناسب آسایش حرارتی مورد توجه محققین قرار گرفته است. در این سیستم ها تابش می تواند باعث حذف اختلاف دمای ناخواسته و کاهش فاصله بین حداکثر و حداقل دمای هوا در فضای بین ساختمان ها شود. هم چنین به علت عدم وزش هوا، نارضایتی موضعی کاهش می یابد. از مزیت های سیستمهای سرمایش تابشی، کم بودن سرو صدای سیستم ، به دلیل عدم وجود تجهیزات مکانیکی دمنده می باشد. از معایب های سیستم این است که فقط قادر به جبران بار برودتی محسوس هستند و بار نهان را نمی توانند منتقل کنند و هم چنین آب در پانل های سقفی مایع می شود و به تبع آن چکه می کند. در این فرآیند سرمایش را می توان با استفاده از دمای آسمان که جسم سیاه درنظر گرفته می شود تصور نمود.

از سایت هفت برگ موضوعاتی چون پایان نامه طراحی گرافیک محیطی محله سنگ سیاه شیراز و طراحی موشن گرافیک با استفاده از عناصر بصری و برای دانشجویان رشته هنر و گرافیک قابل دسترس است.

قالب: فایل ورد قابل ادیت(تعداد صفحه:25)(حجم فایل:805 KB)
فهرست مطالب
چکیده
مقدمه
سرمایش تشعشعی
عوامل موثر بر تشعشع آسمان
زمین به عنوان چاه حرارتی
سرمایش تهویه ای
سرمایش تبخیری
استفاده از سایه
استفاده از مواد تغییر فاز دهنده
انتقال حرارت
انتقال حرارت هدایتی
قابلیت هدایت حرارتی
انتقال حرارت جابجایی
انتقال حرارت تشعشی
جمع بندی
انرژی تجدیدپذیر
فناوری تبرید خورشیدی
سیستم های خنک سازی فتوولتائیک خورشیدی
خنک سازی حرارتی- الکتریکی خورشیدی
خنک سازی حرارتی-مکانیکی
روش خنک سازی حرارتی- خورشیدی
سیستم های سرمایشی تابشی
مدلسازی
دستگاه
مدل ریاضی رادیاتور
بحث و نتیجه گیری
مراجع
فهرست اشکال
مبدل زمین به هوا برای استفاده از انرژی زمین گرمایی
انتقال حرارت جابجایی از یک صفحه
ترکیب انتقال حرارت هدایت، جابجایی و تشعشع
شمای سیستم خنک سازی حرارتی- الکتریکی خورشیدی
شمای کلی سیستم خنک سازی خورشیدی جت بخار
نمای شماتیک دستگاه
مدار مقاومتی رادیاتور
فهرست نمودار
دمای محیط و رادیاتور اندازه گیری شده در طول آزمایش
تغییرات دمای آسمان بر حسب تغییرات دمای محیط و رادیاتور آزمایشی
تغییرات دمای رادیاتور بر حسب دمای موثر
25000 تومان – خرید

محصولات مرتبط

گزارش کار اموزی نقاشی کودک

شامل 0 فروش 14000 تومان

تاثیر هنر مدرن بر حسین زنده رودی

شامل 0 فروش 25000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

لینک های مفید

جواز های ما

تعداد کاربران 298 عدد
تعداد محصولات 1336 عدد
تعداد نوشته ها 7 عدد