موشن گرافیک و طراحی آن با استفاده از عناصر بصری ویژه دانشجویان رشته گرافیک

سایت تخصصی هفت برگ بهترین مرجع پایان نامه ، آموزش و ارائه دهنده مقالات تخصصی

طراحی موشن گرافیک با استفاده از عناصر بصری

قیمت محصول 35000 تومان

آسان خرید کنید

تضمین کیفیت فایل

پشتیبانی 24 ساعته

35000 تومان – خرید

0 خرید

۰دیدگاه

موشن گرافیک

رتبه دادن به محصول

جزییات محصول

طراحی متحرک یا طراحی موشن (Motion Design) مخفف طراحی گرافیک متحرک (Motion Graphics Design)، هنری است برای زندگی بخشیدن به طراحی گرافیک ثابت از طریق انیمیشن. حروف ثابت و همچنین فرم‌های ساده گرافیکی از لحظه‌ای که متحرک می‌شوند؛ وارد دنیای طراحی متحرک (موشن دیزاین) می‌شوند. تحول شگفت آور گرافیک متحرک (Motion Graphic)  در عصر اطلاعات تأثیر بسزایی در آثار طراحان گرافیک دارد که شامل فیلم، وب و فرم‌های تعاملی   (Interactive) و سرگرمی می‌باشد. اهداف این پژوهش شناخت پتانسیل‌های موشن گرافیک در دنیای فیزیکی ما و چگونگی شکل دهی به چشم اندازهای داخلی زیست محیطی و طراحی فضای شهری می‌باشد. علاوه بر این می‌کوشیم که نشان دهیم چگونه فناوری جدید، تصاویر سه بعدی در محیط، طراحی‌های داخلی، سطوح خارجی متحرک، هنرهای اجرایی، ویدیوهای معاصر و فضاهای جایگزین درهای جدیدی از موشن گرافیک را برای طراحان گرافیک گشوده است. روش کار در این پژوهش بصورت کتابخانه‌ای (استقرایی)، و بررسی آثار طراحان در زمینه موشن گرافیک می‌باشد.

گرافیک حرکت ( موشن گرافیک)

امروزه با برخورداری از حرکت تصاویر ثابت نقشه بیتی و برداری و اضافه کردن Sound Effects به آن‌ها می‌توان آثار بدیعی را خلق کرد که در نوع خود بی‌نظیرند و در نهایت منجر به تولید تبلیغات کوتاه تلویزیونی و اینترنتی می‌شوند. توجه داشته باشیم که این گونه محصولات از نظر زمان پخش معمولا در حدود ۱۰ ثانیه می‌باشند. طراحی گرافیک حرکت یا موشن گرافیک یا گرافیک متحرک زیر مجموعه‌ای از طراحی گرافیک است که قوانین طراحی گرافیک را در یک محیط فیلم‌سازی یا یک محیط تولید تلویزیونی (یا دیگر وسایل دیداری درحال تحول موقت)، از طریق به کاربردن انیمیشن (جان بخشی) یا تکنیک‌های سینمایی، به کار می‌برد. به عنوان مثال علائم حرکتی و ترسیم‌هایی که به عنوان عناوین یک فیلم یا سکانس‌های آغازین یک برنامه تلویزیونی، انیمیشن‌های مبتنی بر وب، لوگو (آرم) شناسایی سه بعدی برای کانال تلویزیون را می‌توان نام برد.

گرافیک حرکت ( موشن گرافیک)

تاریخچه موشن گرافیک

نامید Motiongraphics.Inc در سال 1960 که نام کمپانی خود را John withney احتمالاً اولین بار این اصطلاح توسط این انیماتور معروف ، شکل گرفت. البته سائول باس به طور برجسته اولین کسی است که دیزاین گرافیک حرکتی در آثارش به چشم می خورد از جمله این آثارعبارتند از :The Man With The Golden Arm (1955)  vertigo (1961) و…

تقسیم بندی موشن گرافیک

Fluid .1

Organic .2

Vector .3

Hand – Drawn .4

Collage .5

Film .6

چند پیشگام در عرصه موشن گرافیک

 • Kyle Cooper
 • Len Lye
 • Maurice Binder
 • Norman McLaren
 • Oskar Fischinger
 • Pablo Ferro.

تفاوت انیمیشن و موشن گرافیک در چیست؟

تفاوت دو مقوله‌ى «انیمیشن» و«موشن گرافیک» مبحثى است که گفتگو و مطالعه زیادى را مى‌طلبد. بسیار دیده مى‌شود که به اشتباه، واژه انیمیشن و موشن گرافیک به جای یکدیگر بکار برده مى‌شود؛ چرا که تصور مى‌شود. هر دو مبحث یکسان و هم معنی هستند. از آنجا که تفاوت زیادى بین این دو وجود دارد و بحث‌هاى فراوانى پیرامون اختلاف یا شباهت بین این دو مقوله شکل گرفته است، هنوز در جهان یک تعریف فراگیر براى گرافیک متحرک ارائه نشده است. پنج تصویر از یک بز بر روی یک جام سفالین در حفاری‌های شهر سوخته، شاید اولین گرافیک متحرک جهان باشد که در حفاری‌های این شهر که در کاووش های باستان شناسى از زیر خاک بیرون آمد. با مطالعه‌ی این جام سفالین متعلق به ۴٢٠٠ سال پیش پاسخ سوال امروز را پیدا می‌کنیم.

تعریف گرافیک

واژه گرافیک ، از مصدر یونانی graphein به معنای نوشتن می‌آید. ریشه آن در اصل به معنای خراشیدن (حک کردن) است. در روش‌های تکثیر قدیمی، روی سنگ یا مس را با عملی شبیه خراش دادن منقش می‌کردند و بعد از برگردانیدن آن روی کاغذ، تکثیر را انجام می‌دادند که به آن طراحی خطی گرافیک اطلاق می‌گردید؛ البته گرافیک در زبان فرانسه به معنای منحنی و نمودار خطی ریاضی بکار می‌رود.گرافیک، کاتالیزور فرهنگی است. عاملی است که مفاهیم گنگ را سهل‌الوصول و عام فهم می‌کند و در نهایت به صورت کانالیزه و بسته‌بندی شده ارائه می‌دهد. فرم و رنگ اساس گرافیک است که وظیفه انتقال پیام را به عهده دارند. ترسیمات ارتباط تصویری باید ساده و گویا و مطابق با معیارهای زیر باشد:

1.طرح‌های و نشانه‌ها باید واضح و به آسانی قابل درک باشند.

2.باید اطلاعات یا مفاهیم را به آسانی انتقال دهند.

 

تعریف گرافیک

آشنایی با عناصر بصری

 • مبانی سواد بصری و ترکیب بندی
 • سرآغاز
 • نقطه
 • خط
 • حجم
 • بافت
 • فضا
 • حرکت

نکات مهم دستور زبان بصری

▪ عناصر اولیه بصری( نقطه، خط، شکل، رنگ، جهت و…)

▪ ترکیب بندی یا کمپوزیسیون

▪ شیوه های ایجاد پیام بصری( شبیه سازی، رمز، انتزاع و…)

▪ و در آخر، فنون یا تکنیکهای بصری و شناخت سبک های گوناگون.

 

قالب فایل : ورد قابل ادیت (تعداد صفحه : 31) با حجم (2.0 MB)

فهرست مطالب
مقدمه
کلیات تحقیق
گرافیک حرکت ( موشن گرافیک)
تاریخچه موشن گرافیک
تقسیم بندی موشن گرافیک
تکنولوژی
چند پیشگام در عرصه موشن گرافیک
تفاوت انیمیشن و موشن گرافیک در چیست؟
وضعیت فعلى موشن گرافیک ایران
تعریف گرافیک
آشنایی با عناصر بصری
مبانی سواد بصری و ترکیب بندی
سرآغاز
نقطه
خط
سطح ( شکل)
حجم
بافت
فضا
حرکت
گزارش کار عملی
نتیجه گیری

برای دانشجویان رشته گرافیکموارد مشابه از سایت هفت برگ قابل دسترس است.

مولتی‌ مدیا و تأثیرات آن بر گرافیک و تبلیغات (پایان‌نامه)

کاربرد حروف نگاری معاصر در طراحی گرافیک محیطی و زیورآلات (تایپوگرافی در حوزه جواهرات) (پایان نامه)

 

35000 تومان – خرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

لینک های مفید

جواز های ما

تعداد کاربران 361 عدد
تعداد محصولات 1416 عدد
تعداد نوشته ها 7 عدد