صفحات فتوولتاییک، آبگرم کن و پنل خورشیدی در قالب پاورپوینت ویژه دانشجویان رشته شیمی

سایت تخصصی هفت برگ بهترین مرجع پایان نامه ، آموزش و ارائه دهنده مقالات تخصصی

صفحات فتوولتاییک، آبگرم کن و پنل خورشیدی

قیمت محصول 8000 تومان

آسان خرید کنید

تضمین کیفیت فایل

پشتیبانی 24 ساعته

8000 تومان – خرید

0 خرید

۰دیدگاه

صفحات فتوولتاییک، آبگرم کن و پنل خورشیدی

رتبه دادن به محصول

جزییات محصول

صفحات فتوولتاییک ، پنل و آبگرم کن خورشیدی

آب‌ گرم ‌کن خورشیدی به انگلیسی: Solar water heating دستگاهی است که با جذب انرژی خورشیدی آب مورد نیاز را گرم می‌کند. استفاده از انرژی خورشیدی جهت گرم نمودن آب به جهت رایگان بودن این منبع عظیم انرژی، از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می‌باشد. سیستم‌های آبگرمکن خورشیدی دارای تقسیم بندی‌های مختلفی می‌باشند.

صفحات فتوولتاییک، آبگرم کن و پنل خورشیدی

ترموسیفون

ترموسیفون (به انگلیسی: Thermosiphon) این سیستم‌ها فاقد هرگونه پمپ جهت جابجایی آب می‌باشند و با استفاده از گرمای آفتاب عمل می‌کنند.[۱] مشکل عمده این سیستم پدیده یخ زدگی در فصول سرد سال می‌باشد.

پمپ دار تحت فشار

پمپ‌دار تحت فشار در این سیستم مدار بسته می‌باشد و برای ابجایی سیال از پمپ استفاده می‌کنند. برای جلوگیری از یخ زدگی از ضد یخ استفاده می‌شود. این سیستم در مناطقی که اختلاف دمای زیادی را تجربه می‌کند، کارایی کمتری دارد. ثقلی برگشتی

برگشت ثقلی

سیستمهای برگشت ثقلی عموماً جزء سیستمهای غیرمستقیم گرمایش آب است که در آن آب در یک سیکل بسته حرارت خورشید را از کلکتور دریافت کرده و به وسیله یک مبدل حرارتی آب داخل مخزن را گرم می‌نماید. سیستم تا زمانی که انرژی خورشید به میزان کافی موجود باشد، کار می‌کند. در غیر اینصورت پمپ از کار افتاده و سیال داخل کلکتور در اثر نیروی گرانشی به داخل مخزن تخلیه می‌شود. این سیستم‌ها برای مناطقی که اختلاف دمای زیادی را تجربه می‌کنند بسیار مناسب است سیستم برگشت ثقلی کلکتور‌های SGP متناسب با شرایط کشور ایران طراحی شده و بدلیل عدم استفاده از ضد یخ، نسبت به سیستم‌های ترموسیفون و تحت فشار برتری فراوانی دارد.

صفحه خورشیدی

صفحه خورشیدی از مونتاژ سلول‌های خورشیدی بوجود می‌آید. از آنجا که یک صفحه خورشیدی مقدار محدودی انرژی تولید می‌کند، به همین دلیل تأسیسات شامل چند صفحهٔ خورشیدی هستند. صفحه‌های خورشیدی انرژی نورانی خورشید را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کنند. صفحات خورشیدی، از ترکیبات نیمه هادی ساخته شده‌اند که وظیفه آن‌ها تبدیل انرژی نورانی خورشید به انرژی الکتریکی می‌باشد. این صفحات با نام فتوولتاییک  (PhotoVoltaic) یا سولار (Solar) شناخته می‌شوند.

شماتیک حمام خورشیدی

صفحات فتوولتاییک  (PhotoVoltaic)

از نظر تکنولوژی به ۳ دسته تقسیم‌بندی می‌شوند.

صفحات فتوولتاییک  پلی کریستال (Photovoltaic Polycrystalline Panels)

صفحات فتوولتاییک  مونوکریستال (Photovoltaic Monocrystalline Panels)

صفحات فتوولتاییک  نواری (Thin Film).

 

کریستالهای فتوولتاییک

صفحات فتوولتاییک یا به اختصار PV، فناوری تبدل نور به الکتریسیته از راه استفاده از نیم‌رساناهایی است که ویژگی اثر فوتوولتاییک دارند؛ پدیده‌ای که در زمینه‌های فوتوشیمی، فیزیک و الکتروشیمی مورد استفاده و بررسی است همه چیز از رشد کریستالهای فتوولتاییک ، استفاده از پوشش‌های خاص و یا استفاده از نانوتیوب‌های کربنی ما را تحریک می‌کند تا با انرژی خورشیدی ارزانتر و کارامدتر استفاده کنیم. اخبار اخیر حاکی از آن است که دانشمندان در حال استفاده از تکنولوژی با یک ساختار آرایه‌ای متفاوت هستند که چهار برابر تأثیر گذارتر و سه برابر ارزان‌تر از سلولهای خورشیدی فعلی می‌باشد. این تکنولوژی در مرکز تکنولوژی رویال ملبورن (RMIT) توسعه یافت و توسط یک شرکت با نام تکنیک خورشیدی به تولید تجاری رسید.

ساختار هر واحد خورشیدی

هر واحد خورشیدی از نه فرورفتگی تشکیل شده است که با ساختاری از لنزهای اکریلیک و دیواری بازتابنده که اشعه‌های خورشیدی را در سلولهای فتوولتاییک  متمرکز می‌کند، تهیه شده است. این کار تعداد سلولهای PV را به تعداد ۷۵ درصد کاهش می‌دهد. سلولهای PV در تولید الکتریسیته استفاده می‌شود. یک تغییر دهنده دما در زیر این قسمت قرار دارد و به تولید گرما برای گردش آب می‌پردازد. همچنین در این قسمت یک تانک ذخیره‌سازی وجود دارد که به منظور نگه داری آب گرم استفاده می‌شود. به علاوه برای به حداکثر رساندن اشعه‌های خورشید، این آرایه دارای موتوری می‌باشد که اشعه‌های خورشید را هدایت می‌کند.

ساختار واحد خورشیدی

محمد مهدی حسینی

این پنل‌ها در سال ۱۳۹۲ توسط سید محمد مهدی حسینی دانشجوی رشته الکترونیک در مقطع کارشناسی از استان کهگیلویه و بویراحمد شهرستان یاسوج متحرک گشت. با این کار از تمام انرژی خورشیدی در تمام طول روز استفاده می‌شود. این روش قبلاً به ثبت رسیده بود اما در این اختراع هزینه بشدت کاهش یافته و دستگاه کاملاً هوشمند و دقیق شده است. با این جهش در ساخت پنل‌ها می‌توان ماکزیمم توان را در اختیار داشت.

مزایای صفحات فتوولتاییک  نواری   Thin Film

صفحات فتوولتاییک  نواری (Thin Film) بسیار سبک و باریک بوده و به همین علت از انعطاف‌پذیری بالایی در کاربردهای متفاوت برخوردار هستند.

از نظر تکنولوژیکی جدیدترین نوع صفحات بوده و البته به دلیل نوع نیمه هادی‌های مصرفی در آن‌ها از بازده (راندمان) کمتری نسبت به صفحات کریستالی برخوردار هستند.

عدم نیاز به شبکه سراسری.

عدم نیاز به سوخت.

سازگاری با محیط زیست، محیط زیست را آلوده نمی‌کند.

آلودگی صوتی ندارد.

برای تولید برق نیاز به آب ندارد.

معایب صفحات فتوولتاییک  نواری   Thin Film

هزینه سرمایه‌گذاری اولیه بالا است.

وابستگی به تغییرات تابش خورشید در طی روز و ماه‌های مختلف.

 

مشخصات فایل
فرمت قالب پاورپینت با حجم (3.1 MB)
تعداد اسلاید 29
آبگرم کن ها و پنل های خورشیدی
ابگرمکن خورشیدی
ترموسیفون
پمپ دار تحت فشار
ثقلی برگشتی
صحفه خورشیدی
صفحات فتوولتائیک (PhotoVoltaic)
مزایای صفحات فتوولتائیک نواری (Thin Film)

 

موارد مشابه از سایت هفت برگ برای دانشجویان رشته شیمی قابل دسترس است.

پاورپوینت جدا کننده در صنایع نفت و پتروشیمی

گزارش کارآموزی شیمی در آزمایشگاه آب

گزارش کارآموزی صنایع شیمیایی آنالیز نمونه های آب

 

8000 تومان – خرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

لینک های مفید

جواز های ما

تعداد کاربران 361 عدد
تعداد محصولات 1416 عدد
تعداد نوشته ها 7 عدد