بررسی اصول معماری پایدار- مزایای استفاده از بام سبز در توسعه پایدار

سایت تخصصی هفت برگ بهترین مرجع پایان نامه ، آموزش و ارائه دهنده مقالات تخصصی

پاورپوینت معماری پایدار

قیمت محصول 25000 تومان

آسان خرید کنید

تضمین کیفیت فایل

پشتیبانی 24 ساعته

25000 تومان – خرید

0 خرید

۰دیدگاه

معماری پایدار-بام سبز -طبیعت در معماری

رتبه دادن به محصول

جزییات محصول

توسعه پایدار

این پاورپوینت برای دانشجویان رشته معماری و درس انسان-طبیعت-معماری کارآمد می باشد.توسعه پایدار عاملی موثر در سلامت انسان و بهبود نظام های اکولوژیکی در حال و آینده می باشد.سه اصل عمده که معماری پایدار بر مبنای آن استوار است به شرح زیر می باشد:-پایداری بوم شناختی -پایداری فرهنگی اجتماعی -پایداری اقتصادی.در نهایت می توان گفت که معماری پایدار یک مفهوم جامع دارد و به تمام جنبه‎ های زندگی انسان مربوط می ‎شود به گونه ای که بدون به مخاطره انداختن منابع نسل آینده و برای مقابله با نیازهایشان با نیاز های عصر حاضر روبرو شود. در این پاورپوینت به مزایای استفاده از بام سبز و انواع باغ بام ها و تاثیرات معماری سبز در زندگی انسان ها و آیندگان با دو نمونه موردی از ریچارد راجرز(دادگاه حقوقی بوردو) و رنزو پیانو(بام سبز موزه آکادمی علوم کالیفرنیا)پرداخته شده است.

آکادمی علوم کالیفرنیا-توسعه پایدار

بام سبز

بامی است که با پوشش گیاهی و خاک پوشانده می شود و باعث زیبایی دو چندان ساختمان می شود و فضایی برای استراحت و تفریح ساکنین ساختمان فراهم می آورد.هم چنین با تصفیه ی هوا و کاهش CO2 موجب تغییرات آب و هوایی شده و بستری برای پرورش میوه ها و گل ها و سبزی ها را فراهم می آورد.بام سبز موجب کاهش اثرات گرمایشی و کاهش سیلاب می گردد و ساختمان های سبز از ارزش ملکی بالاتری برخوردارند.

بام سبز-معماری پایدار

معماری پایدار

معماری سبز ساختن یک بنا و مراحل استفاده از آن است به طوری که در تمامی طول عمر بنا از مرحله مکان یابی و طراحی، مراحل ساخت، بهره برداری، نگهداری، بازسازی و تخریب، در برابر محیط زیست مسئول و در زمینه مصرف انرژی کارآمد باشد. این مراحل باید در جهت سایر ویژگی های تعریف شده برای ساختمان یعنی اقتصادی بودن، مفید بودن، با دوام بودن و راحت بودن عمل کند.یک معماری سبز از اصول لازم  از جمله کارآمد بودن مواد و مصالح و بهره وری مناسب از انرژی و…پیروی می کند.

دادگاه حقوقی بوردو

برای کسب اطلاعات بیشتر در موضوعات معماری به دیگر فایل های موجود در سایت هفت برگ مراجعه فرمایید.برخی از مطالب مرتبط به شرح زیر می باشد:

بررسی معماری سبز

اصول معماری سبز

معماری سبز

ابزارهای سنجش در معماری پایدار

پاورپوینت معماری پایدار در برج هرست

پاورپوینت بررسی محیط زیست و تدابیر پایدار در طراحی ساختمان های آینده

قالب: پاورپوینت
تعداد اسلاید: 34
معماری پایدار
معنی لغوی پایداری
تعریف توسعه پایدار
اجلاس مهم در زمینه توسعه پایدار
اهداف توسعه پایدار
معماری پایدار، معماری سبز
مزایای بام های سبز

25000 تومان – خرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

لینک های مفید

جواز های ما

تعداد کاربران 270 عدد
تعداد محصولات 1153 عدد
تعداد نوشته ها 7 عدد