تحلیل و بررسی دانشگاه هنر تبریز به همراه پلان ها-دانشگاه آزاد هنرهای اسلامی تبریز

سایت تخصصی هفت برگ بهترین مرجع پایان نامه ، آموزش و ارائه دهنده مقالات تخصصی

پاورپوینت تحلیل دانشگاه آزاد هنرهای اسلامی تبریز

قیمت محصول 23000 تومان

آسان خرید کنید

تضمین کیفیت فایل

پشتیبانی 24 ساعته

23000 تومان – خرید

0 خرید

۰دیدگاه

دانشگاه ازاد هنر تبریز

رتبه دادن به محصول

جزییات محصول

دانشگاه هنر تبریز

دانشگاه هنرهای اسلامی تبریز یکی از دانشگاه‌های شهر تبریز است. این دانشگاه، که اولین دانشگاه تخصصی ایران در حوزه هنرهای اسلامی است، در مهرماه سال ۱۳۷۸ خورشیدی با پذیرش ۲۴۱ نفر دانشجو در رشته‌های تحصیلی طراحی صنعتی و فرش و معماری تأسیس شده و شروع به فعالیت نمود.با بررسی اقلیم آذربایجان شرقی درمیابیم که با اینکه آب و هوای سرد و خشک بر استان حاکم است ولی به علت تنوع در توپوگرافی از اقلیم های متفاوتی برخوردار است.هم چنین با وجود باد های شرقی و غربی و بادهای محلی از لحاظ اقلیمی جز مناطق نیمه خشک محسوب میگردد.

ساختمان ها در دانشگاه هنر تبریز

ورودی-دانشگاه هنر تبریز

مجموعه پردیس

مجموعه پردیس دانشگاه هنر اسلامی تبریز در ضلع جنوبی چهارراه حکیم نظامی و در محل سابق کارخانه چرم سازی خسروی قرار گرفته‌است؛این مجموعه شامل ۸ ساختمان سه‌طبقه و یک‌طبقه می‌باشد. مرمت مجموعه پردیس از سال ۱۳۷۶ خورشیدی شروع شده و در همین راستا ساختمان‌های فرسوده به آمفی‌تئاتر، ساختمان اداری، سالن ورزشی، سلف سرویس و کتابخانه تغییرکاربری داده‌اند؛ هم چنین توربین‌ها و ژنراتورهایی که در بخش تأسیسات کارخانه چرم‌سازی باقی‌مانده‌اند، مرمت و بازسازی شده و به‌عنوان موزه صنعتی مورداستفاده قرار خواهند گرفت.

مجموعه مقصودیه

مجموعه مقصودیه یکی از مجموعه‌های دانشگاه هنر اسلامی تبریز است که در خیابان مقصودیه واقع شده‌است.این مجموعه شامل ساختمان‌های تاریخی بهنام، قدکی و گنجه‌ای‌زاده می‌باشد که این ساختمان‌ها هم‌اکنون به‌طور کامل مرمت و بازسازی شده و در اختیار دانشگاه قرار گرفته‌اند؛ هم چنین ساختمان صدقیانی نیز پس از واگذاری، مرمت شده و به این مجموعه ملحق خواهد شد.

ساختمان بهنام:یکی از ساختمان های تاریخی دانشگاه هنر اسلامی تبریز می باشدکه قدمت آن به دوره زندیه می رسد و بخش اداری دانشکده معماری و شهرسازی را در خود جای داده است.

ساختمان قدکی:یکی از ساختمان‌های تحت‌تملک دانشگاه هنر اسلامی تبریز است. قدمت این بنا به اواسط دوره قاجاریه می‌رسد و شامل دو طبقه زیرزمین و همکف و دو حیاط اندرونی و بیرونی است. ساختمان قدکی پس از مرمت و بازسازی بخش‌های مختلف دانشکده معماری و شهرسازی نظیر تعدادی از آتلیه هاو نمایشگاه را در خود گنجانده‌است. طبقهه زیرزمین این ساختمان به‌جهت جای‌ دادن حوضخانه و حوض سنگی تاریخی در خود، نسبت به سایر طبقه‌ها اهمیت بیش‌تری پیدا کرده‌است و غالباً آثار دانشجویان در این محل به نمایش گذاشته می شود.

ساختمان قدکی-دانشگاه هنر تبریز

تحلیل سایت و ریزفضاها 

از نظر فرمی این ساختمان در سایت دارای دانشکده معماری و شهرسازی و دانشکده فرش و دانشکده هنرهای اسلامی و دانشکده هنرهای کاربردی می باشد که روی نقشه جایگذاری شده است.ورودی ها و مسیر و دسترسی ها روی نقشه مشخص شده است.بهترین نور،نور جنوب و نامناسب ترین نور، نور غرب است.به همین دلیل سعی شده حداکثر بازشوها در قسمت جنوبی ساختمان و کمترین آن در قسمت غرب قرار بگیرد.

قسمت آموزش نظری نیازمند سکوت است از قسمت کارگاه ها جدا شده است.قسمت نمایشگاه در طبقه جداگانه در نظر گرفته شده است ک تداخل در کار بخش آموزش و کارگاه ایجاد نکند.مرکز مطالعه نیازمند سکوت است به همین دلیل قسمت رفت و آمد آن از کارگاه ها جدا شده که در آرامش آن تداخلی ایجاد نشود.هم چنین دیاگرام ارتباطی فضاها حاکی از این است که با قرار دادن ورودی جداگانه برای قسمت اداری از ورود افراد متفرقه به این بخش جلوگیری میشود.

 

این پاورپوینت برای دانشجویان رشته معماری مناسب می باشد.درصورت علاقه مندی به موضوعات معماری به دیگر فایل های موجود در سایت هفت برگ مراجعه فرمایید.مطالب مرتبط :

پاورپوینت تحلیل دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی

تحلیل دانشکده (ارائه طرح پیشنهادی دانشکده هنر و معماری ساریان)

تحلیل دانشگاه معماری و هنر

پاورپوینت تحلیل نمونه موردی (دانشگاه معماری ترونگ وان هوشی مین تایلند)

قالب فایل پاورپوینت 23 اسلاید(قابل ادیت)

محتوای این فایل شامل:

اقلیم استان تبریز

تحلیل دانشگاه آزاد هنرهای اسلامی تبریز

دو مجموعه دانشگاه

مجموعه پردیس

مجموعه مقصودیه

ساختمان بهنام

ساختمان قدکی

عملکرد فرم

قرار گیری حجم در سایت

تحلیل پلان دانشکده معماری طبقه اول

تحلیل پلان دانشکده معماری طبقه سوم

تحلیل پلان دانشکده معماری طبقه دوم

همجواری ها

تحلیل نورگیری طبقه اول

دیاگرام ارتباطی فضاها

سیرکولاسیون طبقه اول

تحلیل نورگیری طبقه سوم

مسیرها و دسترسی

ورودی

نمای جنوبی

نمای شمالی

نمای شرقی

نمای غربی

باد ها

و…

23000 تومان – خرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

لینک های مفید

جواز های ما

تعداد کاربران 277 عدد
تعداد محصولات 1184 عدد
تعداد نوشته ها 7 عدد