پایان نامه رشته گرافیک با موضوع بررسی گرافيک تبليغات تلويزيونی در محصولات غذایی فرانسه

سایت تخصصی هفت برگ بهترین مرجع پایان نامه ، آموزش و ارائه دهنده مقالات تخصصی

بررسی گرافیک تبلیغات تلویزیونی محصولات غذایی فرانسه (پایان نامه)

قیمت محصول 55000 تومان

آسان خرید کنید

تضمین کیفیت فایل

پشتیبانی 24 ساعته

55000 تومان – خرید

0 خرید

۰دیدگاه

تبلیغات تلوزیونی

رتبه دادن به محصول

جزییات محصول

امروزه شاهد گسترش رقابت و فراگیر شدن تبلیغات علمی در سراسر جهان می‌باشیم. شناخت اصول و روش‌های موثر در تبلیغات می‌تواند مجموعه‌های مختلف را به سمت شکوفایی بیشتر هدایت کند. در این میان ارتباط اصلی با مخاطبان در رسانه‌های مختلف از طریق انواع روش‌های دیداری و شنیداری صورت می‌گیرد. اینکه چگونه پیام فروشنده به خریدار منتقل می‌شود؛ نکته بسیار مهم و حساسی است. در مواردی کمپین‌های خوبی وجود داشته‌اند؛ که به دلیل استفاده نادرست از رسانه‌های دیداری و شنیداری، ناموفق گردیده و بودجه بسیار زیادی را هدر داده‌اند. این مسئله نقش مهم و کلیدی طراح گرافیک و مدیر هنری را به عنوان پل ارتباطی میان پیام یک کمپین یا تبلیغ موردی و مخاطب مشخص می‌کند. استفاده و انتخاب انواع شیوه‌های بیان تصویری اعم از: تصویرسازی، عکاسی، طراحی، کولاژ، تایپوگرافی و …  هوشمندی و شناخت یک طراح گرافیک را از مسئله یا پیام تبلیغی می‌رساند.

تبلیغ

مباحث کلی این پروژه

در این دوره هنر جویان مختصری با تبلیغات و روش‌های آن آشنا شده و واژه‌های مورد استفاده در تبلیغات را فرا می‌گیرند. اصول و مبانی اولیه طراحی گرافیک و هنرهای تجسمی مرور می‌شود. نمونه هایی از تبلیغات موفق بین المللی و داخلی نقد و بررسی می‌شود. هنر جویان این دوره می‌بایست با انواع روش‌های اجرایی آشنایی داشته باشند تا در مراحل عملی کلاس بتوانند شیوه‌های مختلفی را تجربه و بررسی کنند. هدف این دوره آشنایی هنر جویان با گرافیک کاربردی در تبلیغات و آشنایی آن‌ها با انواع روش‌های بیان تصویر است که از طریق دیدن و نقد کارهای متعدد و اجرای چند نمونه آگهی توسط شخص هنرجو به دست می‌آید. شناخت شاخه‌های مختلف طراحی گرافیک و جایگاه آن‌ها (گرافیک تجاری، فرهنگی، سیاسی، هنری، اجتماعی) و تفاوت شیوه‌های بیان تصویر در آن‌ها از جمله مباحثی است که در این دوره مطرح می‌شود.

مفهوم تبلیغات و اهداف آن

مفهوم تبلیغات بطور عجیبی با بازاریابی آمیخته است. تبلیغات جزئی از فرآیند بازاریابی یک محصول و یا خدمت بشمار می‌رود. به بیان ساده می‌توان گفت تبلیغات یعنی رساندن یک پیام در مورد محصول و یا یک خدمت از طریق رسانه‌های مختلف برای متقاعد کردن مخاطبان بالقوه برای خرید آن محصول و یا خدمت. در واقع‏ تبلیغ ریشه درزندگی اجتماعی انسان‌ها دارد؛ عملی است که در آن فروشنده یا تولید کننده‌ای با انجام امری سعی می‌کند که خریدار بالقوه را از تولید این محصول آگاه کند. انجام این عمل با روش‌های گوناگونی انجام می‌شود. اهداف تبلیغات شامل:

 • آگاهی مشتریان در مورد محصولات و یا خدمات جدید
 • آگاه کردن مشتریان از طرز کار و یا قیمت جدید یک محصول
 • ایجاد تصویری روشن و قدرتمند از کسب و کار
 • ترغیب مشتریان به خرید محصول
 • تشویق مشتری برای اتخاذ تصمیم خرید فوری محصول و یا خدمت

تاریخچه

آنچه که امروز به عنوان تبلیغات نو و جدید می‌شناسیم؛ ریشه در اواخر سده نوزدهم و اوایل سده بیستم در ‏کشور ایالات متحده دارد. اما به طور کلی برای تبلیغات اعم از سیاسی یا تجاری می‌توان سه دوره تاریخی قبل از ‏انقلاب گوتنبرگ و اختراع و تکمیل ماشین چاپ در سال ۱۴۵۰ را در نظر گرفت. البته تمام فرهنگ‌ها و تمدن‌های گذشته هر کدام به شیوۀ خود تبلیغات را داشته‌اند؛ به عنوان مثال راه‌های تبلیغ دین در ادیان مختلف بسیار زیرکانه است و پس از گذشت قرن‌ها صیقل خورده و حرفه‌ای است؛ مثل آئین سخنوری و خطابه و همچنین متون مذهبی که به عنوان ادعیه و احادیث متداول است.

تاریخچه تبلیغات در ایران

به دو دسته تقسیم می‌شود:

 • عصر باستان
 • دوران جدید

تبلیغات در دوران باستان

از دوران ما قبل تاریخ، تصاویری بر روی دیواره غارهای قدیمی نقش بسته که مربوط به سازندگان اشیای ابتدائی است؛ و به نوعی نمایش و تبلغ توانائی‌ها وکالاهای آنان بوده است.

تبلیغات در قرن حاضر

البرت لاسکر را عنوان پدر تبلیغات نوین معرفی می‌کنند؛ لاسکر در دهه ۱۹۲۰ تبلیغات را اینگونه تعریف می‌کند؛ (تبلیغات عبارت از فروشنده در پشت دستگاه چاپ) آنچه مابه عنوان تبلیغات نو و جدید می‌شناسیم؛ ریشه در اواخر قرن نوزدهم و اوائل قرن بیستم در کشور ایالات متحده دارد. زمان ظهور آژانس‌های تبلیغاتی به صورت سازمان یافته و به وجود آمدن مجلات و کتاب‌های تبلیغاتی در سال ۱۹۳۰ مجله عصر تبلیغات گشایش یافت. این مجله به صورت رنگی چاپ می‌شد.

 

تبلیغات اینترنتی

وقتی که صحبت از تبلیغات در قرن حاضر می‌شود؛ نمی‌توان نامی از تبلیغات اینترنتی نیاورد. تبلیغاتی که مزایای بسیاری در خود دارد: ارزان، فراگیر، ماندگار، هوشمندانه ، شبانه‌روزی و قابل تغییر است. کارکرد این نوع تبلیغات به خصوص زمانی که شرکت‌ها از لحاظ منابع مالی با مشکلات مواجه هستند؛ کاملا پر رنگ‌تر می‌شود. شاهد این امر بررسی رشد تبلیغات اینترنتی در بحران مالی کنونی (سال ۲۰۰۹) است. تبلیغات را می‌توان یک فرآیند خواند نه یک مسیر یا شیوه خاص تبلیغ را می‌توان مجموعه فعالیت‌هایی دانست که که در آن امتیازات و برتری‌های محصولی را اعلام می‌کند؛ و در تلاش است که خریدار را به خرید متقاعد کند.

تبلیغ اینترنتی

 

تبلیغات پست مستقیم

یک اسلحه واقعا کارا جهت هدف گرفتن بخش خاصی از از بازار هدف است. شما می‌توانید کارت پستال، کاتالوگ، بروشور، خبرنامه و یا یک نامه ساده را برای مشتریان خود بفرستید. هدایایی درون پاکت قرار دهید که نشانگر اهمیت شما به مشتریان خود باشید. فن نوشتن متون تبلیغاتی یک تخصص کامل است. سعی کنید خود را به جای خواننده قرار دهید و ببینید اگر شما به جای خواننده بودید خواندن این آگهی شما را تا چه حد به خرید ترغیب می‌کرد.

ویژگی یک تبلیغ موثر

 • خلاق، ابتکاری و به یادماندنی
 • عنوان جذاب و متفاوت
 • متن آگهی
 • پیشنهاد فروش غیر مستقیم

تاریخچه تبلیغات تلویزیونی

نخستین آگهی تلویزیونی به تاریخ اول جولای 1941 در ایالات متحده به روی آنتن رفت که برای آن شرکت بلووا واچ به شبکه NBC شهر نیویورک، وابسته به WNBT امروزه WNBC) )برای در اختیار داشتن آنتن به مدت 20 ثانیه پیش از آغاز یک مسابقه بیسبال بین دو تیم بروکلین داگرز و فیلادلفیا فیلیز هزینه­ای برابر 9 دلار پرداخت کرد. این آگهی بسیار ساده، نام شرکت بلووا واچرا بر روی نقشه ای از ایالات متحده آمریکا نشان می داد؛ در حالیکه گفتار متن شعار شرکت را بیان می کرد: «آمریکا خودشو با بلووا تنظیم می کنه!» امروزه اکثریت گسترده‌ای از آگهی‌های تلویزیونی از پیام‌های کوتاه تبلیغی تشکیل شده‌اند که در بازه‌ای از آگهی‌های کوتاه چند ثانیه‌ای تا آگهی‌های بلند چند دقیقه‌ای (و همین طور برنامه‌های بلند اطلاع رسانی) می‌گنجند. تاثیر آگهی‌های تلویزیونی بر گروه بینندگان بسیار موفق و فراگیر و نافذ بوده است.

 

تبلیغات تلویزیونی در گذشته، حال، آینده

تبلیغات رفته رفته تمامی صحنه‌های تلویزیون را به تسخیر خود در می‌آورد. تکنولوژی‌های جدید تبلیغات، نه تنها ظاهر واقعی اشیا و مکان‌ها را به صورت آگهی‌های تبلیغاتی تغییر می‌دهند، بلکه اصالت تبلیغات در رسانه تلویزیون، محتوای برنامه‌ها را نیز تحت الشعاع قرار داده است. صنعت تلویزیون و تبلیغات که گذشته‌ای نه چندان دور را پشت سر خود دارد (از آغاز دهه ۱۹۵۰) در حال حاضر، یکی از بزرگترین عرصه‌های بازرگانی با هزینه‌های میلیارد دلاری برای ابر شرکت‌هاست، اما آینده تبلیغات می‌رود تا تلویزیون را به یک آگهی تبلیغاتی طولانی تبدیل کند.

«وجود تبلیغات، اصالتاً برای عرضه چیزهایی است که مردم نیازی به آنها ندارند».

فقط افراد کاملاً ناآگاه معتقدند که هیچ تأثیری از تبلیغات تلویزیونی نمی‌پذیرند. کل رسانه تلویزیون مبتنی بر تبلیغات است. ابرشرکت‌های چند ده میلیارد دلاری که شبکه‌های تلویزیونی را اداره می‌کنند؛ مانند سونی نمی‌توانستند بدون تلویزیون، به اندازه فعلی بزرگ شوند.

هدف از تبلیغات چیست؟

به زبان ساده، تبلیغات آرزو و هوس یک محصول و یا نام جدید و معروف را ایجاد می‌کند. هدف از تبلیغ آن است که به گونه‌ای با تجارب خرید در مصرف کننده، رابطه برقرار شود.

تجزیه و تحلیل رفتار مصرف‌کننده

 1. شناخت مسئله: مصرف کننده تصمیم می‌گیرد که نیازمند چیزی است.
 2. جستجو: مصرف کننده در مورد راه های برآورده کردن نیاز خود، اطلاعات جمع آوری می‌کند.
 3. ارزش‌گذاری گزینه‌های رقیب: مصرف کننده، نکات مثبت و منفی جایگزین ها را ارزش گذاری می‌کند.
 4. تصمیم‌گیری: مصرف کننده تصمیم می گیرد که چه چیزی بخرد.
 5. خرید: او کالای مورد نظر خود را می خرد.
 6. ارزش‌گذاری پس از خرید: مصرف کننده ارزیابی می کند که آیا چیزی که خریده است، دقیقاً نیاز او را برطرف می کند.

 

وظیفه تبلیغات تلویزیونی

تلویزیون یک شیوه زندگی را می فروشد؛ تلویزیون نوعی از انتخاب را می فروشد؛ حتی در جایی که هیچ انتخابی وجود ندارد. دونا ولفولک کراس در کتاب «سخن رسانه، چگونه تلویزیون مغز شما را می سازد»، می­نویسد: «وظیفه تبلیغات تلویزیونی تبلیغ کیفیت های خاصی است که یک محصول فاقد آنهاست و اگر واقعاً هیچ نیازی به یک محصول وجود نداشته باشد، تبلیغاتچی باید آنرا ایجاد کند. او باید به شما اثبات کند که اگر این کالا را نخرید، سلامتی و شادی شما به خطر خواهد افتاد». تبلیغ تلویزیونی یک تجارت بزرگ است. سایت « عصر تبلیغات » گزارش داد که در سال  ۲۰۰۱، ۶/۱۸  میلیارد دلار صرف تبلیغ در تلویزیون های شبکه ای و ۳/۱۰ میلیارد دلار صرف تبلیغات در تلویزیونهای کابلی شده است.

وظیفه تبلیغات تلویزیونی

 

نتیجه‌گیری از نقش تبلیغ

تلویزیون چیزی جز آوردن تبلیغات  در خانه افراد نیست و شیوه های جدید تبلیغاتی که ذکر شد، تلویزیون را به یک آگهی تبلیغاتی بلندمدت تبدیل خواهد کرد. به این ترتیب، دیگر کسی نمی‌تواند مدعی شود که «مهم نیست، من تبلیغات  تلویزیونی را نگاه نمی‌کنم». چرا که اگر کسی تلویزیون ببیند؛ تبلیغات را تماشا می‌کند.

 

مزایای تبلیغ تلویزیونی

1 – خلاقیت

2- اعتبار

3- تماشاگران علاقه مند تلویزیون

4- انتخاب آسان بازار هدف

5- نتایج سریع

6- ضریب نفوذ بالا

7- افزایش فروش فروشگاهی

 

تاثیر گرافیک در تابلوهای تبلیغاتی

تابلوها یکی از وسایل ارتباط بصری هستند که کاربرد طراحی گرافیک در امر پیام‌رسانی آنها بسیار گسترده است و این ارتباط به ابزار اطلاعاتی به عنوان محتوا، و وسایل انتقال به عنوان اجزا نیاز دارد و این دو باید در کنار هم، در ایجاد یک ترکیب‌بندی مناسب جهت القای پیام تصویری، هماهنگ باشند. مثلا در یک تابلو نمی‌توان جداگانه به پیام نوشتاری که در کنار دیگر عوامل بصری قرار دارند نگریست، بلکه شکل، نوع، اندازه و حالت قرارگیری حروف باید متناسب باشد.

تاثیر گرافیک در تابلوهای تبلیغاتی

ابزار اطلاعاتی تبلیغ

ابزار اطلاعاتی شامل سه عنصر تصویر، نشانه و نوشته می‌باشند که این عناصر می‌توانند در کنار هم به عنوان یک طرح واحد، حامل پیام بوده و یا به طور جداگانه ایفای نقش کنند. به هرحال کاربرد آن‌ها به صورت ترکیبی یا مجزا، به مقتضای رسا بودن پیام در تابلو می‌باشد. در جایی ممکن است پیام تابلو تنها از طریق کلام و در جایی دیگر پیام تنها از طریق تصویر و یا از ترکیب دقیق و ماهرانه تصویر و نوشته شود. گرچه ترکیب تصویر و نوشته نشان می‌دهد که طرح گرافیکی از دو عامل ارتباطی کاملا متفاوت برخوردار است: یکی نوشته یا کلام به عنوان جایگاه واژه‌ها و دیگری تصویر به عنوان یک اثر خطی، چند‌رنگ، سه بعدی و یا دارای مفاهیم انتزاعی است.

وسایل انتقال تبلیغ

وسایل انتقال، عناصر بصری هستند که کلیه آثار تجسمی را قابل رویت می‌کنند و عبارتند از: نقطه، خط، سطح، حجم، شکل، بافت، سایه روشن، رنگ، مقیاس، حرکت. این عناصر، ماده خام تمام اخبار بصری هستند و به شکل‌های مختلف باهم ترکیب می‌شوند. انتخاب این عناصر و طرز تاکید بر برخی از آنها در یک اثر بستگی به ساخت و نوع کار دارد. یک اثر بصری مثل تابلو را می‌توان از زوایای مختلف بررسی کرد. ولی بهترین شیوه برای درک اثر، تجزیه آن به عناصر تشکیل‌دهنده اولیه آن است.

تاثیر تبلیغ تلویزیونی

تبلیغ شکلی از ارتباطات است که معمولا برای ترغیب کردن مشتری‌ها برای خریدن یا مصرف بیشتری از محصولی یا سرویس خاصی صورت می‌گیرد. تبلیغ‌های متفاوتی تاکنون برای فروش و شهرت محصولات مختلف در سراسر جهان ساخته شده‌اند. در همین راستا بسیاری از اوقات تبیلغات به غیر از پیام تبلیغی خود اطلاعاتی واقعی نیز در اختیار می‌گذارد. تمامی رسانه‌های اصلی و عمومی دارای تبلیغ هستند از جمله تلویزیون, رادیو, سینما, مجلات, روزنامه ها, بازی های ویدیویی, اینترنت, کیف‌های خرید و تابلوهای اعلانات. تبلیغ به عنوان عنصری از آمیخته بازاریابی، نقش محوری در حفظ و بقاء سازمان از طریق شناساندن و معرفی محصولات ایفا می‌کند؛ چرا که تبلیغ به عنوان یکی از ابزارهای شناخته شده بازاریابی برای گسترش و نفوذ در بازار است. تبلیغات بازرگانی بدلیل واسطه بین تولیدکننده و مصرف کننده، موجب رونق فروش و رونق فروش سبب، افزایش سطح درآمد ملی خواهد شد.

تاثیر تبلیغ بر جامعه

امروزه مقوله تبلیغ و بازاریابی چنان توسعه یافته که به یکی از فرایندهای مدیریت بازار تبدیل شده است. تبلیغات نه تنها در شکل مثبتش می‌تواند کالاهای مورد نیاز مردم را به آن‌ها بشناساند؛ بلکه گاهی در شکل منفی می‌تواند کالاهایی را که جامعه به آن‌ها نیاز ندارد را طوری به مردم معرفی کند که آن‌ها احساس کنند؛ این کالاها نیازهایی اساسی هستند. بنابراین تبلیغ گاهی نیازهای واقعی فرد را پاسخ می‌دهد و گاهی نیز نیازی پنهان را یا حتی عدم نیاز را در فرد به عنوان یک نیاز واقعی به او معرفی می‌کند تا جایی که شخص احساس می‌کند؛ اگر آن کالا را نداشته باشد به شخصیت اجتماعی اش لطمه وارد می‌شود.

تاثیر تبلیغ بر جامعه

سبک تبلیغات امریکایی

در تبلیغات امریکایی، حمایت از فرهنگ رایج و جاری در آن کشور، به وضوح مشاهده می‌شود. شیوه برخورد با مخاطب، مستقیم، بی‌واسطه و بی‌پروا است. اصل رقابت در هر فعالیتی مورد نظر است و پیام دهنده می‌داند که در یک جامعه رقابتی زندگی می‌کند. نقش مرد و جنس مذکر بسیار قوی و دارای اعتبار و اهمیت است. منافع فرد بر منافع گروه ارجحیت و اولویت دارد و مخاطب تحریک می‌شود تا حد امکان از منافع خود دفاع و استفاده کند. فرم و شکل ارایه پیام، ساده و قابل درک برای عموم است. در گفت وگوها از اطلاعات و اعداد و ارقام و آمار کمک گرفته می‌شود و به طور ضمنی به خریدار احتمالی گفته می‌شود چرا باید آن محصول را خریداری کند. مخاطب، معمولا افراد یا تصمیم گیرندگان فردی هستند. از کلمات «من»، «تو» و «ما» بیشتر استفاده می‌شود.

سبک تبلیغات اسپانیایی

سبک تبلیغات اسپانیایی معمولا غیرمستقیم و با استفاده از استعارات و اشارات است. جاذبه‌ای طراحی و جاذبه‌های هنری مشحون از کنایه و استعاره هستند. در این سبک همانند سایر جنبه‌های فرهنگی در اسپانیا، جنس مونث کمتر مورد اشاره قرار می‌گیرد. اسپانیایی‌ها مردمانی خونگرم، مهربان و اصیل هستند و این صفات در آثار تبلیغاتی آنان نیز به چشم می‌خورد. از طرف دیگر احساس ضرورت رعایت سبک زندگی مادی سایر کشورهای اروپایی، نوعی تضاد یا پاردوکس در شیوه زندگی آنان بوجود آورده است. هنوز بسیاری از افراد و گروه‌های اجتماعی به سنت‌های خود پای بند هستند و کپی‌برداری از شیوه زندگی اروپایی شمالی آنان را دچار ابهام و سردرگمی ساخته است.

سبک تبلیغاتی فرانسوی

آنچه سبک تبلیغات فرانسوی را از سبک تبلیغات سایر کشورهای اروپایی متمایز می‌سازد، «فردگرایی»، «اعتقاد به اصالت انتخاب» و بالاخره احساس استقلال در تصمیم‌گیری است. از جانب دیگر جنبه‌های تئاتری، هنری و دراماتیک در آثار تبلیغاتی فرانسوی بیش از هر کشور دیگری است.

سبک تبلیغاتی فرانسوی

 

قالب فایل : ورد قابل ادیت (تعداد صفحه: 76) با حجم (1.7 MB)

فهرست
فصل اول کلیات پژوهش
مقدمه
معناشناسی
تاریخچه
تاریخچه تبلیغات در ایران
تبلیغ در دوران باستان
تبلیغ در قرن حاضر
تبلیغات پست مستقیم
خلاق، ابتکاری و به یادماندنی
عنوان جذاب و متفاوت
متن آگهی:
پیشنهاد فروش غیر مستقیم:
تاریخچه تبلیغات تلویزیونی
فصل دوم پیشینه تحقیق
تبلیغات تلویزیونی در گذشته، حال، آینده
هدف از تبلیغ چیست؟
حال
آینده
نتیجه گیری
فصل سوم مطالعات تکمیلی
مزایای تبلیغات تلویزیونی
تاثیر گرافیک در تابلوهای تبلیغاتی
ابزار اطلاعاتی
وسایل انتقال
فصل چهارم تاثیر تبلیغ تلویزیونی
مقدمه
تاثیر تبلیغ تلوزیونی
هوشیارانه باید به تبلیغ نگاه کرد
تاثیر تبلیغ بر جامعه
فصل پنجم بررسی بررسی سبک‌های تبلیغ
مقدمه
سبک تبلیغ امریکایی
سبک تبلیغ انگلیسی
سبک تبلیغ آلمانی
سبک تبلیغ ایتالیایی
سبک تبلیغ اسپانیایی
سبک تبلیغ فرانسوی
سبک تبلیغ ژاپنی
سبک تبلیغ چینی
سبک تبلیغ در کره جنوبی
نتیجه‌گیری
فصل ششم گزارش کار عملی
مراحل تولید یک تیزر تلویزیونی
منابع

فهرست تصاویر
هنر تجاری، تبلیغات کوکاکولا در سال‌های ۱۸۹۰
ورود صنعت تلوزیون
شرکت تولیدی Procter & Gamble
.محصولات شرکت General Mills
شرکت فراری
سبک تبلیغ آمریکایی
سبک تبلیغ انگلستان
سبک تبلیغ آلمان
سبک تبلیغ ایتالیایی
سبک تبلیغ اسپانیایی
سبک تبلیغ اسپانیایی
حمایت خانواده در تبلیغات
مفهوم زندگی خوب و غذا در تبلیغات
سبک تبلیغ فرانسه
سبک تبلیغ در ژاپن
سبک تبلیغ در چین
سبک تبلیغ در کره

 

موارد مشابه از سایت هفت برگ  قابل دسترس است.

پاورپوینت گرافیک سه بعدی

مولتی مدیا و تاثیرات آن بر گرافیک 

پاورپوینت تحلیل آثار گرافیکی اشتفان بوندی

آشنایی با رابط گرافیکی در زبان برنامه نویسی متلب

کاربرد حروف نگاری معاصر در طراحی گرافیک محیطی و زیورآلات (تایپوگرافی در حوزه جواهرات) (پایان نامه)

55000 تومان – خرید

محصولات مرتبط

آشنایی با برنامه نویسی IOS

شامل 0 فروش 15000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

لینک های مفید

جواز های ما

تعداد کاربران 298 عدد
تعداد محصولات 1336 عدد
تعداد نوشته ها 7 عدد